PolCard autoryzuje w Interii

PolCard będzie autoryzował transakcje online w portalu Interia.pl. Umowa będzie dotyczyć przede wszystkim przyszłych płatnych usług portalu, takich jak płatny dostęp do części zawartości.

Dotychczas Interia nie miała podpisanej umowy z żadnym centrum autoryzacyjnym. Transakcje on-line w e-sklepach Interii były rozliczane na zasadzie indywidualnych umów sklepów, działających jako firmy zewnętrzne, z centrami. Tak na przykład jest w przypadku Click&Buy, który ma podpisaną umowę z eCardem. Nie jest jednak tajemnica, że C&B ma kłopoty i wkrótce w Interii zastąpi go inny serwis.

„Prowadzimy w tej sprawie rozmowy i spodziewamy się, że może nawet dokonamy zmiany jeszcze w tym sezonie zakupów przedświątecznych” – powiedział Mariusz Kuziak, rzecznik Interii.

Umowa jest dla portalu raczej wstępem do zakładanej strategii świadczenia płatnych usług, typu dostęp do części zawartości portalu w miesięcznym abonamencie.

„W związku z przygotowaniem do wprowadzenia tych rozwiązań niezbędne było podpisanie takiej umowy” – stwierdził Mariusz Kuziak. Przedstawiciel Interii dodał, że portalowi udało się wynegocjować korzystne warunki opłat prowizyjnych.

Zawarta umowa dotyczy obsługi i rozliczania transakcji opłacanych kartami płatniczymi Visa, Eurocard, Mastercard, Diners Club, JCB, Polcard i PBK Styl. Usługa Internet Order Online umożliwia dokonywanie w czasie rzeczywistym zapłaty z wykorzystaniem kart wypukłych.