Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

PolCard autoryzuje w Interii

PolCard będzie autoryzował transakcje online w portalu Interia.pl. Umowa będzie dotyczyć przede wszystkim przyszłych płatnych usług portalu, takich jak płatny dostęp do części zawartości.

Dotychczas Interia nie miała podpisanej umowy z żadnym centrum autoryzacyjnym. Transakcje on-line w e-sklepach Interii były rozliczane na zasadzie indywidualnych umów sklepów, działających jako firmy zewnętrzne, z centrami. Tak na przykład jest w przypadku Click&Buy, który ma podpisaną umowę z eCardem. Nie jest jednak tajemnica, że C&B ma kłopoty i wkrótce w Interii zastąpi go inny serwis.

„Prowadzimy w tej sprawie rozmowy i spodziewamy się, że może nawet dokonamy zmiany jeszcze w tym sezonie zakupów przedświątecznych” – powiedział Mariusz Kuziak, rzecznik Interii.

Umowa jest dla portalu raczej wstępem do zakładanej strategii świadczenia płatnych usług, typu dostęp do części zawartości portalu w miesięcznym abonamencie.

„W związku z przygotowaniem do wprowadzenia tych rozwiązań niezbędne było podpisanie takiej umowy” – stwierdził Mariusz Kuziak. Przedstawiciel Interii dodał, że portalowi udało się wynegocjować korzystne warunki opłat prowizyjnych.

Zawarta umowa dotyczy obsługi i rozliczania transakcji opłacanych kartami płatniczymi Visa, Eurocard, Mastercard, Diners Club, JCB, Polcard i PBK Styl. Usługa Internet Order Online umożliwia dokonywanie w czasie rzeczywistym zapłaty z wykorzystaniem kart wypukłych.