Pół miliona użytkowników Twittera w Polsce

Wg najnowszej, październikowej fali badania Megapanel PBI/Gemius z Twittera korzysta już w Polsce 516 tys. użytkowników (real users).

Mikroblog, na którego punkcie oszalała Ameryka zyskuje w Polsce coraz większą popularność - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius. W październiku 2009 r. witrynęhttp://Twitter.com odwiedziło ponad 516 użytkowników (real users), a biorąc pod uwagę fakt, że mikroblogowanie odbywa się często również za pośrednictwem urządzeń mobilnych - liczba fanów "ćwierkania" w Polsce może być jeszcze znacznie większa.

W porównaniu do września liczba użytkowników korzystających z Twittera w Polsce powiększyła się o ponad 185 tys. osób. Tym samym Twitter został liderem wśród niezależnych serwisów mikroblogowych wykorzystywanych przez polskich internautów. Wg październikowych wyników badania Megapanel PBI/Gemius z Blipa korzysta 344 tys., z Flakera - 156 tys., a ze Spinacza - 56 tys. użytkowników (real users). Nie znamy oficjalnych statystyk popularności Śledzika - mikroblogu zintegrowanego z Naszą-Klasą, acz wg Joanny Gajewskiej, dyrektora ds. komunikacji w Nasza-Klasa.pl, każdego dnia ze Śledzika korzysta 7,5 mln internautów.

Pół miliona użytkowników Twittera w Polsce

Jaki jest profil użytkownika Twittera w Polsce? 52% stanowią mężczyźni, 29% to osoby w wieku 15-24 lat, a co czwarty fan Twittera ma od 25 do 34 lat. Nie dziwi fakt, że ponad 75% użytkowników mikroblogu korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie.

W Stanach Zjednoczonych w ciągu roku liczba użytkowników Twittera wzrosła o 1170% (wg danych Experian Hitwise).