Pokaż swój profil z Naszej-Klasy na innych serwisach

Najpopularniejszy serwis społecznościowy w Polsce wprowadził nową funkcjonalność - wizytówki, które użytkownik może umieścić na swoim blogu lub serwisie. Na wirtualnej wizytówce znajdą się dane z profilu założonego na Naszej-Klasie.pl.

Aby skomponować wizytówkę, należy wybrać jej szerokość oraz tło. Kwestia prywatności danych pozostawiona została już użytkownikowi - to on decyduje, czy doda do widgetu zdjęcie oraz które dane z profilu mają znaleźć się na wizytówce.

Tak stworzoną wizytówkę można umieścić na swojej stronie internetowej lub też blogu. Ikona online wizytówki zachowuje się podobnie jak w przypadku aktywnych znajomych na Naszej-Klasie.

Widget zawiera w sobie również link do serwisu. Niewątpliwie twórcy pomysłu liczą, że nowa funkcjonalność przyczyni się do zwiększenia i tak już niemałego ruchu na Naszej-Klasie.

Pokaż swój profil z Naszej-Klasy na innych serwisach

Wirtualna wizytówka z Naszej-Klasy

Wizytówka to kolejna funkcjonalność, jaka pojawiła się ostatnio na popularnym serwisie. Od niedawna użytkownicy Naszej-Klasy mogą też niestandardowo opisywać zdjęcia za pomocą opcji "pinezka". Przy użyciu tej opcji można zaznaczyć kto lub co znajduje się na fotografii. Podobną opcję (add note) oferuję amerykański Flickr.com.

Inną ciekawą funkcjonalnością Naszej-Klasy jest możliwość polecania innym np. ulubionego profilu (informacja o rekomendacji pojawia się w "Powiadomieniach" u naszych znajomych).

Warto również zauważyć, że znajdująca się na stronie głównej profilu sekcja "reklamy" (przypominająca układem zakładki w wyszukiwarce), rozciąga się już na całą szerokość strony. W jednym ciągu zostały umieszczone na stałe niewielkie banery partnerów serwisu, takich jak Esky.pl, Money.pl, dbkredyt, Pocztakwiatowa.pl, Złoteprzeboje.pl i Travelplanet.pl. Wciąż natomiast nie zagospodarowana pozostaje lewa dolna część strony głównej, którą pozostałe serwisy społecznościowe skrzętnie zapełniają reklamą lub też różnego rodzaju kontentem.

Pokaż swój profil z Naszej-Klasy na innych serwisach

Sekcja "Reklama"