Point & Find - zrób zdjęcie jakiegoś obiektu, a Nokia znajdzie informacje na jego temat

Nokia poinformowała o nowej usłudze Point & Find. Przy jej pomocy, wykonując zdjęcie jakiegoś obiektu, otrzymamy dostęp do znajdujących się w Internecie informacji na jego temat.

Usługa Point & Find, czyli z ang. Wskaż i Znajdź, pozwala na automatyczne uzyskanie informacji na temat sfotografowanego przez nas przedmiotu. Wykonując np. zdjęcie plakatu filmowego, na nasz telefon szybko trafi zbiór linków prowadzących do serwisów, dzięki którym będziemy mogli obejrzeć trailer filmu, bądź też znaleźć recenzje na jego temat. Z kolei fotografując kod kreskowy jakiegoś produktu szybko staniemy się bogatsi o szereg najświeższych informacji na jego temat oraz dowiemy się w jakim sklepie internetowym kupimy go najtaniej.

"Nokia Point & Find wykorzystuje zaawansowane przetwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym i technologie rozpoznawania, aby połączyć użytkownika z cyfrowymi treściami i serwisami. Usługa rozpoznaje również kody kreskowe oraz integruje technologię GPS" - czytamy w informacji prasowej.

Usługa w wersji beta wprowadzona została obecnie w Wielkiej Brytanii i USA. Więcej na jej temat można znaleźć pod tym adresem.