Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Podwójne zyski Amazona

Amazon niemal podwoił swój zysk netto w drugim kwartale bieżącego roku. Serwisowi nie przeszkodziło spowolnienie gospodarki. W porównaniu z drugim kwartałem roku ubiegłego wartość sprzedaży wzrosła o 41%, osiągając 4 miliardy dolarów. W tym samym czasie zysk wzrósł o 86% i wyniósł około 200 milionów USD.

Wiceprezes ds. finansów Amazona, Tom Szkutak, mówi, że na korzyść jego firmy przemawiają rosnące ceny benzyny. Przejechanie kilkunastu kilometrów do sklepu i z powrotem staje się coraz droższe, więc wielu klientów woli zostać w domu i zamówić towary przez Internet.

Amazon nie chce przejadać pieniędzy, które zarobił. Firma uruchomiła niedawno nowy serwis wideo. W ofercie znajduje się 40 000 filmów i programów telewizyjnych. Obecnie serwis jest testowany przez wybranych klientów Amazona. Wszyscy obywatele USA zyskają do niego dostęp jeszcze latem bieżącego roku.