Podróże kształcą w internecie

Jak pokazuje najnowszy raport Pew Internet & American Life Project, aż 45% dorosłych amerykańskich internautów, czyli 54 mln osób, podróżuje w internecie. Na wirtualne wycieczki i eskapady w normalny dzień wybiera się ich 2 mln.

Za podróże w badaniu uznano odwiedziny muzealnych witryn, stron poświęconych najbardziej znanym zabytkom jak Biały Dom czy Koloseum, stron rezerwatów przyrody i parków, ale również witryny szkolne i te przedstawiające nieruchomości.

60% osób posiadających szerokopasmowy dostęp do internetu w domu i 62% osób posiadający taki dostęp w pracy decyduje się na internetowe zwiedzanie. Widać więc, że szybki internet skłania osoby do wizyt bardziej, niż dostęp przez modem. Jedynie 36% wdzwanianych internautów podróżuje w sieci.

Osoby, które najczęściej podróżują są w wieku 40-49 lat lub pochodzą z generacji X, czyli mają obecnie 28-39 lat. Częściej robią to kobiety (53%) niż mężczyźni (47%). Okazuję się również, że im wyższe wykształcenie, tym większa skłonność do wirtualnych wypadów. 46% internautów z wyższym wykształceniem, w porównaniu do 4% z podstawowym, zwiedza online.