Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Podgląd stron w Google

Rozpoczęły się oficjalne testy usługi Instant Preview - błyskawiczny podgląd stron w wyszukiwarce Google. Wyniki wyszukiwania będą miały odtąd małą ikonkę lupy. Kliknięcie myszki pokaże zrzut ekranu strony, często z wyróżnieniem wyszukiwanej frazy.

Google chwali się, że wyniki podglądu wyświetlają się zazwyczaj w ciągu 1/10 sekundy, a po kliknięciu przycisku lupy, wyszukiwarka w tle rozpocznie ładowanie podglądu dla kolejnych wyników.

Korporacja twierdzi, że nowa opcja zwiększy jakość przeglądania nawet o 5 proc. Usługa pozwoli ochronić się przed dużą liczbą witryn spamerskich i farmami SEO.

Wyszukiwarka Bing umożliwia podgląd stron od początku swego istnienia, co dość ironiczne opisał jeden z polskich bloggerów w notce Google znowu zrzyna z Binga.

Z drugiej strony, Microsoft nie oferuje rzeczywistej migawki strony, a jedynie zapisany wcześniej obrazek. Google chce zaś pokazać dokładnie to, co czeka nas po przejściu na wybraną stronę.

Podgląd wyszukiwania może być przydatny w filtrowaniu treści i ułatwić pracę internautów. A jednak, kolejna opcja w Google, które i tak jest już bardzo rozbudowane?

Ciekawostką jest, że podgląd stron w Google wyświetla się po prawej stronie... Dokładnie w miejscu reklam AdWords. Usługa powinna domyślnie pokazać się po rozpoczęciu wyszukiwania w Google. Jeśli tak nie jest, spróbuj uruchomić ją z tego linku.