Poczta w domenie wp.tv - krok do personalizacji platformy telewizyjnej WP

Możliwość aktywnego wpływania na zawartość programową platformy wp.tv, darmowy dostęp do płatnego kontentu, udział w konkursach oraz zaawansowane funkcje newslettera - to funkcje, które dostępne będą w przyszłości dla użytkowników wprowadzanej właśnie poczty elektronicznej w domenie wp.tv. To pierwszy etap personalizacji treści w telewizji internetowej portalu.

Wirtualna Polska stawiając na integrację swoich marek: poczty elektronicznej oraz telewizji internetowej uruchamia możliwość założenia konta pocztowego w domenie wp.tv. W przyszłości posiadacze nowego konta zyskać mają dodatkowe profity.

Jest to pierwsza tego typu usługa dostępna w polskiej Sieci - mówi Andrzej Butkiewicz, kierownik zespołu funkcjonowania Poczty WP. W ten sposób przed użytkownikami stanęła szansa rezerwacji rzadkich, bądź bardzo popularnych loginów, jak np. jkowalski@ czy kasia@ w atrakcyjnej domenie .tv. Większość tego typu loginów od lat jest nieosiągalna w ramach naszej tradycyjnej domeny pocztowej - wp.pl.

Aby założyć alias [email protected], należy wejść na adres poczta.wp.tv lub, posiadając już konto w Wirtualnej Polsce, dokonać rezerwacji loginu z poziomu ustawień Poczty WP (poczta.wp.pl). Przy czym, w ramach jednego konta można w tej chwili bezpłatnie zastrzec 2 aliasy w domenie wp.tv.

Od pewnego czasu pracujemy nad mechanizmem personalizacji naszych serwisów wideo. Umożliwi on, po zalogowaniu się do platformy telewizji internetowej, targetowanie kontentu wideo pod kątem indywidualnych preferencji użytkownika. Co za tym idzie, internauci zobaczą audycje dopasowane do ich gustów - mówi Łukasz Skalik, kierownik obszaru serwisów telewizyjnych w WP. Poczta w domenie @wp.tv jest pierwszym etapem wdrażania tej funkcjonalności i docelowo będzie pełniła funkcje loginu platformy WP.tv.

W przyszłości dla internautów korzystających z "telewizyjnych" skrzynek pocztowych przewidziane są dodatkowe funkcjonalności, w tym możliwość aktywnego wpływania na zawartość programową platformy wp.tv, udział w konkursach, darmowy dostęp do płatnego kontentu oraz zaawansowane funkcje newslettera.

Z usług elektronicznej poczty WP korzysta obecnie - wg statystyk portalu - blisko 5 milionów internautów w Polsce. Użytkownicy mają do dyspozycji m. in. systemy bezpieczeństwa (antyspamowy i antywirusowy), edytor HTML, galerie zdjęć oraz załączników, audio- i wideomaile, kalendarz umożliwiający planowanie zadań i ustawianie przypomnień, możliwość wysłania załącznika do 100 MB, a także kanały RSS, powiadomienia SMS, opcję zdefiniowania aliasu we własnej domenie, aktówkę (webfolder) oraz osobiste notatki.

Źródło: WP