Poczta od Google w Fotka.pl

Serwis społecznościowy Fotka.pl udostępnił swoim użytkownikom konta pocztowe oparte na systemie Google GMail o pojemności 6 GB. $-Czas, aby ktoś zmienił układ sił na rynku pocztowym w polskiej sieci$ - mówi Rafał Agnieszczak, prezes spółki Interaktywna sp. z o. o., która jest właścicielem Fotki. Serwis chce też udostępnić swoim użytkownikom aplikacje biurowe Google - edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny.

-Gmail to bezapelacyjnie najlepszy system pocztowy dostępny na rynku, zdecydowanie lepszy od rozwiązań rodzimych portali - mówi Rafał Agnieszczak, prezes zarządu Interaktywna sp. z o.o. .-Na Fotka.pl mamy zarejestrowanych blisko 6 mln osób - większość z nich ma już konto pocztowe w jednym z portali - dlaczego nie mieliby przejść do nas? Oferujemy im nie tylko sprawdzoną technologię, ale również integrację z Fotka.pl i w niedługiej przyszłości kilka bardzo atrakcyjnych domen jako aliasy. Czas, aby ktoś zmienił układ sił na rynku pocztowym w polskiej sieci - dodaje Agnieszczak.

Poczta od Google w Fotka.pl

Na razie poczta oparta na rozwiązaniu Google jest dostępna dla Gwiazd, czyli posiadaczy płatnych kont Fotka.pl.

Jak informuje Fotka.pl w komunikacie rozsyłanym do mediów "poczta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem użytkowników". Obecnie mogą z niej korzystać posiadacze płatnych kont typu premium. Od 14 lutego br. dostęp do poczty mają mieć wszyscy użytkownicy.

Usługa wprowadzona przez Google jest częścią pakietu Google Apps przeznaczonego dla firm i insytytucji. Dzięki temu w łatwy sposób Fotka.pl będzie udostępnić swoim użytkownikom inne aplikacje należące do pakietu m.in. edytor tekstu, kalendarz czy arkusz kalkulacyjny.

-Pakiet aplikacji Google Apps pozwoli Fotka.pl na udostępnienie użytkownikom nowoczesnego narzędzia umożliwiającego im sprawą komunikację i współpracę - mówi Janusz Moneta z polskiego oddziału Google. -Aplikacje Google dostępne są on-line, dzięki czemu Fotka.pl będzie mogła szybko i bezpłatnie zaoferować je swoim użytkownikom - dodaje Moneta.