Poczta od Google w Fotka.pl

Serwis społecznościowy Fotka.pl udostępnił swoim użytkownikom konta pocztowe oparte na systemie Google GMail o pojemności 6 GB. $-Czas, aby ktoś zmienił układ sił na rynku pocztowym w polskiej sieci$ - mówi Rafał Agnieszczak, prezes spółki Interaktywna sp. z o. o., która jest właścicielem Fotki. Serwis chce też udostępnić swoim użytkownikom aplikacje biurowe Google - edytor tekstu i arkusz kalkulacyjny.

-Gmail to bezapelacyjnie najlepszy system pocztowy dostępny na rynku, zdecydowanie lepszy od rozwiązań rodzimych portali - mówi Rafał Agnieszczak, prezes zarządu Interaktywna sp. z o.o. .-Na Fotka.pl mamy zarejestrowanych blisko 6 mln osób - większość z nich ma już konto pocztowe w jednym z portali - dlaczego nie mieliby przejść do nas? Oferujemy im nie tylko sprawdzoną technologię, ale również integrację z Fotka.pl i w niedługiej przyszłości kilka bardzo atrakcyjnych domen jako aliasy. Czas, aby ktoś zmienił układ sił na rynku pocztowym w polskiej sieci - dodaje Agnieszczak.

Na razie poczta oparta na rozwiązaniu Google jest dostępna dla Gwiazd, czyli posiadaczy płatnych kont Fotka.pl.

Na razie poczta oparta na rozwiązaniu Google jest dostępna dla Gwiazd, czyli posiadaczy płatnych kont Fotka.pl.

Jak informuje Fotka.pl w komunikacie rozsyłanym do mediów "poczta cieszy się olbrzymim zainteresowaniem użytkowników". Obecnie mogą z niej korzystać posiadacze płatnych kont typu premium. Od 14 lutego br. dostęp do poczty mają mieć wszyscy użytkownicy.

Usługa wprowadzona przez Google jest częścią pakietu Google Apps przeznaczonego dla firm i insytytucji. Dzięki temu w łatwy sposób Fotka.pl będzie udostępnić swoim użytkownikom inne aplikacje należące do pakietu m.in. edytor tekstu, kalendarz czy arkusz kalkulacyjny.

-Pakiet aplikacji Google Apps pozwoli Fotka.pl na udostępnienie użytkownikom nowoczesnego narzędzia umożliwiającego im sprawą komunikację i współpracę - mówi Janusz Moneta z polskiego oddziału Google. -Aplikacje Google dostępne są on-line, dzięki czemu Fotka.pl będzie mogła szybko i bezpłatnie zaoferować je swoim użytkownikom - dodaje Moneta.