Poczta WP zaufała Allegro

Wirtualna Polska realizuje wymierzony przeciwko phishingowi program "WP Trusted - Bezpieczny Nadawca". Jego pierwszym partnerem został serwis Allegro.pl.

"Phishing" oznacza podszywanie się pod godną zaufania instytucję w celu wyłudzenia prywatnych informacji (np. haseł lub numerów kart kredytowych). Wirtualna Polska przeciwdziałając temu procederowi realizuje program "WP Trusted - Bezpieczny Nadawca", którego partnerem została największa polska platforma e-commerce - Allegro.

Od teraz wszelkie listy wysyłane do użytkowników Poczty WP przez serwis Allegro oznaczane będą specjalną ikonką graficzną, a ich nadawca zyska miano w pełni bezpiecznego. Współpraca ta pozwoli skutecznie chronić internautów przed spreparowanymi mailami, co jest szczególnie istotne zwłaszcza po zakończeniu aukcji.

Wirtualna Polska gwarantuje wiarygodność adresu nadawcy. - "Mamy 5,3 miliona użytkowników [przyp. red. - dane za Megapanel PBI/Gemius, listopad 2009] poczty e-mail korzystających z naszej usługi za pośrednictwem interfejsu WWW. Trafiają do nich setki milionów listów miesięcznie. Wprowadzając nowatorski program "Bezpieczny Nadawca" staramy się nie tylko przeciwdziałać phishingowi, chroniąc naszych internautów przed potencjalnym, bezprawnym wyłudzaniem ich prywatnych danych, ale też i edukować. Inicjujemy jednocześnie akcję na rzecz bezpieczeństwa korespondencji w Sieci" - mówi Andrzej Butkiewicz kierownik zespołu funkcjonowania Poczty WP.

Poczta WP zaufała Allegro

"Handel w Internecie powinien charakteryzować się dwiema głównymi cechami: wygodą i bezpieczeństwem. I właśnie w trosce o ten drugi aspekt wprowadzamy kolejne zabezpieczenia" - mówi Mikołaj Paczkowski z Działu Bezpieczeństwa Allegro - "Anonsowaliśmy już projekt anononimizacji loginów kupujących, który ma za zadanie zwiększyć prywatność Użytkowników i uniemożliwić podszycia pod sprzedających, teraz nadszedł czas na współpracę z operatorami pocztowymi. Dzięki współpracy z Wirtualną Polską nasi Użytkownicy zyskają pewność, że maile nadawane przez Allegro pochodzą od zaufanego nadawcy" - dodaje Paczkowski.