Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Początki telewizji muzycznej w internecie?

Takie przynajmniej aspiracje ma serwis Mp4.com.pl, który udostępnia w technologii strumieniowej teledyski muzyczne. Jak wskazują autorzy przedsięwzięcia, w planach mają otwarcie również sklepu z muzyką.

W tej chwili w serwisie jest dostępnych ok. 250 teledysków i tekstów piosenek. Użytkownicy mogą je obejrzeć w ramach streamingu - tym samym nie mają możliwości zapisania plików na dysku.

Zamierzamy stopniowo rozbudowywać już funkcjonujące działy (teledyski oraz muzykę niezależną) - wskazał Ireneusz Piotrzkowicz, project manager Mp4.com.pl - Serwis jest internetowym odpowiednikiem telewizyjnej stacji muzycznej. W odróżnieniu od telewizyjnego pierwowzoru w Mp4.com.pl to użytkownik decyduje co i kiedy ma oglądać oraz w jakiej kolejności.

W serwisie znajdują się też wiadomości ze świata muzyki, daty premier nowych płyt oraz tras koncertowych.

W jaki sposób serwis zamierza zarabiać? Utrzymujemy się głównie z reklam oraz usług dodatkowych np.: sprzedaży dzwonków - zaznaczył Ireneusz Piotrzkowicz - W planach jest również uruchomienie sprzedaży muzyki online z jednym z polskich serwisów zajmujących się taką sprzedażą. Obecnie trwają negocjacje. Czy będzie to zatem współpraca z Iplay.pl? Soho.pl? Sklepem Onetu czy przygotowywanym projektem Wirtualnej Polski? Wkrótce się okaże.