Początki telewizji muzycznej w internecie?

Takie przynajmniej aspiracje ma serwis Mp4.com.pl, który udostępnia w technologii strumieniowej teledyski muzyczne. Jak wskazują autorzy przedsięwzięcia, w planach mają otwarcie również sklepu z muzyką.

W tej chwili w serwisie jest dostępnych ok. 250 teledysków i tekstów piosenek. Użytkownicy mogą je obejrzeć w ramach streamingu - tym samym nie mają możliwości zapisania plików na dysku.

Zamierzamy stopniowo rozbudowywać już funkcjonujące działy (teledyski oraz muzykę niezależną) - wskazał Ireneusz Piotrzkowicz, project manager Mp4.com.pl - Serwis jest internetowym odpowiednikiem telewizyjnej stacji muzycznej. W odróżnieniu od telewizyjnego pierwowzoru w Mp4.com.pl to użytkownik decyduje co i kiedy ma oglądać oraz w jakiej kolejności.

W serwisie znajdują się też wiadomości ze świata muzyki, daty premier nowych płyt oraz tras koncertowych.

W jaki sposób serwis zamierza zarabiać? Utrzymujemy się głównie z reklam oraz usług dodatkowych np.: sprzedaży dzwonków - zaznaczył Ireneusz Piotrzkowicz - W planach jest również uruchomienie sprzedaży muzyki online z jednym z polskich serwisów zajmujących się taką sprzedażą. Obecnie trwają negocjacje. Czy będzie to zatem współpraca z Iplay.pl? Soho.pl? Sklepem Onetu czy przygotowywanym projektem Wirtualnej Polski? Wkrótce się okaże.