Pobieranie filmów z YouTube bez dodatkowych narzędzi?

W serwisie YouTube pojawiły się pierwsze filmy, które można pobrać na dysk komputera bez korzystania z dodatkowych narzędzi. Testy nowej funkcji rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu i na chwilę obecną dotyczą tylko niewielkiej liczby materiałów umieszczonych w kanale ChangeDotGov, poświęconym Barackowi Obamie.

Pobieranie filmów z YouTube bez dodatkowych narzędzi?

PC World 2/2009 to bez wątpienia najlepsze i najpełniejsze na rynku omówienie sposobów na ściąganie filmów i MP3 z YouTube i Wrzuty.

YouTube prowadzi testy, w ramach których użytkownicy mogą pobierać wybrane filmy bez konieczności sięgania po dodatkowe narzędzia. Na obecnym etapie tego typu funkcjonalność jest dostępna w odniesieniu do filmów publikowanych w kanale ChangeDotGov, poświęconym Barackowi Obamie.

Odnośnik umożliwiający pobranie materiału wideo jest widoczny pod oknem odtwarzacza, po lewej stronie. Możliwe jest pobranie filmu zarówno w standardowej jakości, jak i wariancie o wysokiej rozdzielczości (o ile taka wersja jest dostępna).

Jeśli interesujący nas film nie oferuje wspomnianej funkcji to możemy skorzystać z wtyczek opisanych w artykule YouTube - pobieraj bez ograniczeń!