Pobieranie bez ograniczeń

Serwis muzyczny Pressplay, pozwalający na pobieranie plików muzycznych po opłaceniu abonamentu, postanowił zlikwidować ograniczenie, zgodnie z którym jego subskrybenci mogli pobierać miesięcznie tylko 50 utworów.

Serwis muzyczny Pressplay, pozwalający na pobieranie plików muzycznych po opłaceniu abonamentu, postanowił zlikwidować ograniczenie, zgodnie z którym jego subskrybenci mogli pobierać miesięcznie tylko 50 plików i odsłuchiwać 500 utworów nadawanych w technice streamingu. Za taką możliwość subskrybenci Pressplay musieli płacić 14,95 USD miesięcznie.

Tak niekorzystne warunki spowodowały, że zainteresowanie ofertą utworzonego przez Sony i Vivendi serwisu Pressplay było mizerne. Jego władze postanowiły więc zmodyfikować swoje cenniki. Jednym z dostępnych modeli abonamentu jest obecnie uiszczenie opłaty rocznej w wysokości 179,40 USD za rok z góry (czyli również ok. 15 USD miesięcznie). Użytkownik taki może wtedy pobierać nieograniczoną ilość plików. Możliwe także będzie wypalenie w ciągu roku 120 utworów na płytach CD. Pressplay planuje także wprowadzenie ustalanych indywidualnie pakietów, których użytkownicy mogliby negocjować opłatę za konkretną ilość utworów, którą chcieliby nagrać na CD.