PoGGaduszki w kosmosie

14 pytań zadali użytkownicy Gadu-Gadu astronautom z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

27 czerwca 2008 r. zrealizowano kosmiczny projekt Gadu-Gadu uświetniający obchody trzydziestej rocznicy lotu Mirosława Hermaszewskiego na orbitę okołoziemską. Internauci z Polski, Niemiec, Kanady i Austrii przez tydzień przesłali dziesiątki tysięcy pytań do astronautów, z czego wybrano 14 i oficjalnie zadano 27 czerwca 2008 r.

Na pytania odpowiadali: Siergiej Wołkow - dowódca stacji, Gregory Chamitoff pełniący funkcję drugiego inżyniera i Oleg Kononienko - inżynier pokładowy. Pytania internautów na które odpowiedzieli astronauci dotyczyły zarówno kwestii "nieziemskich" (np. pytano o uczucia towarzyszące stanowi nieważkości, wrażenia niezwykłego widoku Ziemi z oddali, poczucie osamotnienia w przestrzeni kosmicznej i kontaktów z rodziną), jak i spraw nomen omen bardziej przyziemnych: możliwości oglądania telewizji, słuchania radia czy surfowania po internecie, jedzenia ulubionych potraw podczas lotu, czy poważnej kwestii zaśmiecenia przestrzeni kosmicznej.

Zapis rozmowy z astronautami oraz video z realizacji ProjektKosmo znajduje się na stronie http://www.mojageneracja.pl/130