Po platformie czas na wortal

Chemia.com uruchomiła wortal chemiczny Światchemii.pl w dwa tygodnie po starcie platformy transakcyjnej.

„Kierujemy ten projekt do ludzi młodych, biznesmenów i osób profesjonalnie zajmujących się zagadnieniami przemysłu chemicznymi" - powiedział Robert Bałabanow, przewodniczący rady nadzorczej Chemia.com.

Światchemii.pl jest otwartym dla wszystkich projektem informacyjnym. Wortal pozyskał już branżowego partnera medialnego, z którym będzie realizował projekty biznesowe i edukacyjne. W planach jest m.in. zorganizowanie internetowej olimpiady chemicznej. Serwis informacyjny wortalu będzie obsługiwany głównie przez własny zespół redakcyjny oraz m.in. dziennikarzy branżowego miesięcznika chemicznego.

„Świadomie oddzieliliśmy funkcję informacyjną od biznesowej. Użytkownicy serwisów handlowych chcą skupić się na działaniach biznesowych, nie interesuje ich przedzieranie się przez setki informacji. Z drugiej strony zauważyliśmy lukę informacyjną i dlatego powstał Światchemii.pl, który ma stać się uzupełnieniem naszej podstawowej działalności biznesowej” - powiedział prezes zarządu Chemia.com Marek Cymerman.