Po outsourcingu webhosting

W tym tygodniu praktycznie nie ma dnia bez informacji ComputerLandu o nowej inicjatywie bądź nowym kontrakcie. Tym razem spółka przedstawiła własne centrum webhostingowe.

Kosztem 8 mln zł ComputerLand zbudował centrum webhostingowe. Kolejne 1,5 mln zł pochłonie w ciągu najbliższych dwóch lat jego dalszy rozwój. Spółka liczy, że do końca 2002 r. jej przychody z tytułu działalności hostingowej wyniosą 8 mln zł. „Zdajemy sobie sprawę, że to na razie niewielki rynek. Jeśli jest war 150 mln zł, to i tak będzie dużo. Dla nas centrum webhostingowe jest więc przede wszystkim inwestycją na przyszłość” – deklaruje Michał Danielewski, wiceprezes ComputerLandu. Świadczeniem usług webhostingowych zajmie się spółka WebInn.

„Bunkier”, bo tak nazwano centrum (budynek nie ma okien i częściowo znajduje się pod ziemią) mieści się na Śląsku. Michał Danielewski nie chciał ujawnić, gdzie dokładnie znajduje się „bunkier”. Poinformował natomiast, że ComputerLand ma w planie stworzyć kolejne centra webhostingowe. „Ale nie nastawiamy się na masową ofertę. Kierujemy ją do dużych klientów, którzy mają wyspecjalizowane wymagania” – powiedział Michał Danielewski. ComputerLand liczy przede wszystkim na banki, fundusze inwestycyjne, operatorów telekomunikacyjnych, ale także na giełdy elektroniczne, czy portale. WebInn ma już kilku klientów, dzięki którym ma zagwarantowane 2 mln zł przychodów na koniec 2001 r.

Centrum webhostingowe jest kolejną inwestycją ComputerLandu sfinansowaną z niedawnej emisji obligacji zamiennych.