Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Po outsourcingu webhosting

W tym tygodniu praktycznie nie ma dnia bez informacji ComputerLandu o nowej inicjatywie bądź nowym kontrakcie. Tym razem spółka przedstawiła własne centrum webhostingowe.

Kosztem 8 mln zł ComputerLand zbudował centrum webhostingowe. Kolejne 1,5 mln zł pochłonie w ciągu najbliższych dwóch lat jego dalszy rozwój. Spółka liczy, że do końca 2002 r. jej przychody z tytułu działalności hostingowej wyniosą 8 mln zł. „Zdajemy sobie sprawę, że to na razie niewielki rynek. Jeśli jest war 150 mln zł, to i tak będzie dużo. Dla nas centrum webhostingowe jest więc przede wszystkim inwestycją na przyszłość” – deklaruje Michał Danielewski, wiceprezes ComputerLandu. Świadczeniem usług webhostingowych zajmie się spółka WebInn.

„Bunkier”, bo tak nazwano centrum (budynek nie ma okien i częściowo znajduje się pod ziemią) mieści się na Śląsku. Michał Danielewski nie chciał ujawnić, gdzie dokładnie znajduje się „bunkier”. Poinformował natomiast, że ComputerLand ma w planie stworzyć kolejne centra webhostingowe. „Ale nie nastawiamy się na masową ofertę. Kierujemy ją do dużych klientów, którzy mają wyspecjalizowane wymagania” – powiedział Michał Danielewski. ComputerLand liczy przede wszystkim na banki, fundusze inwestycyjne, operatorów telekomunikacyjnych, ale także na giełdy elektroniczne, czy portale. WebInn ma już kilku klientów, dzięki którym ma zagwarantowane 2 mln zł przychodów na koniec 2001 r.

Centrum webhostingowe jest kolejną inwestycją ComputerLandu sfinansowaną z niedawnej emisji obligacji zamiennych.