Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Plus sprzedaje e-booki i audiobooki

Operator komórkowy Plus otworzył dla swoich klientów elektroniczną księgarnię z audiobookami, e-bookami i e-prasą.

Nowo otwarty sklep znajduję się pod adresem Plusoczytelnia.pl.

Klienci Plusa mogą wybierać spośród ponad półtora tysiąca tytułów w wielu kategoriach, między innymi literatura piękna (od klasyki do najnowszych bestsellerów polskich i światowych autorów), książki dla dzieci, poradniki, podręczniki - zarówno w języku polskim i angielskim.

Większość produktów dostępnych w serwisie można zamówić z wykorzystaniem SMS Premium. Po wybraniu na stronie Plusoczytelnia.pl interesującej nas książki wysyłamy SMS o treści "ZAMÓW" pod numer wskazany przy danej pozycji, po czym dostajemy kod zwrotny.

Stworzeniem i uruchomieniem Plusoczytelnia.pl zajęła się firma NetPress (właściciel Nexto.pl). Dystrybutor jest odpowiedzialny za aktualizację bazy tytułów, obsługę techniczną serwisu oraz support klientów Plusoczytelni.

Plus sprzedaje e-booki i audiobooki

"Plusoczytelnia w obecnej formule jest preludium tego, co będzie działo się na rynku ebooków w kolejnych miesiącach i latach. Jak widać temat publikacji elektronicznych jest coraz bardziej interesujący dla największych na rynku graczy. W naszej firmie postawiliśmy sobie, jako cel budowę kompletnego i wygodnego ekosystemu do czytania i słuchania książek na dowolnym dostępnym na rynku urządzeniu" - komentuje wydarzenie Bartłomiej Roszkowski - założyciel i prezes NetPress Digital.

Plus powoli zaczyna specjalizować się w dostarczaniu swoim klientom multimediów. Jeszcze w 2008 r. operator uruchomił Muzodajnia.pl, który zajmuje się sprzedażą muzyki drogą internetową.

Na rynku e-wydań plus będzie konkurował z takimi graczami jak Zixo.pl, eGazety.pl, e-kiosk.pl, Audioteka.pl czy eClicto.pl. Wartość samego rynku audiobooków w Polsce wyniosła w 2009 r. prawie 20 mln zł.