Plus sprzedaje e-booki i audiobooki

Operator komórkowy Plus otworzył dla swoich klientów elektroniczną księgarnię z audiobookami, e-bookami i e-prasą.

Nowo otwarty sklep znajduję się pod adresem Plusoczytelnia.pl.

Klienci Plusa mogą wybierać spośród ponad półtora tysiąca tytułów w wielu kategoriach, między innymi literatura piękna (od klasyki do najnowszych bestsellerów polskich i światowych autorów), książki dla dzieci, poradniki, podręczniki - zarówno w języku polskim i angielskim.

Większość produktów dostępnych w serwisie można zamówić z wykorzystaniem SMS Premium. Po wybraniu na stronie Plusoczytelnia.pl interesującej nas książki wysyłamy SMS o treści "ZAMÓW" pod numer wskazany przy danej pozycji, po czym dostajemy kod zwrotny.

Stworzeniem i uruchomieniem Plusoczytelnia.pl zajęła się firma NetPress (właściciel Nexto.pl). Dystrybutor jest odpowiedzialny za aktualizację bazy tytułów, obsługę techniczną serwisu oraz support klientów Plusoczytelni.

Plus sprzedaje e-booki i audiobooki

"Plusoczytelnia w obecnej formule jest preludium tego, co będzie działo się na rynku ebooków w kolejnych miesiącach i latach. Jak widać temat publikacji elektronicznych jest coraz bardziej interesujący dla największych na rynku graczy. W naszej firmie postawiliśmy sobie, jako cel budowę kompletnego i wygodnego ekosystemu do czytania i słuchania książek na dowolnym dostępnym na rynku urządzeniu" - komentuje wydarzenie Bartłomiej Roszkowski - założyciel i prezes NetPress Digital.

Plus powoli zaczyna specjalizować się w dostarczaniu swoim klientom multimediów. Jeszcze w 2008 r. operator uruchomił Muzodajnia.pl, który zajmuje się sprzedażą muzyki drogą internetową.

Na rynku e-wydań plus będzie konkurował z takimi graczami jak Zixo.pl, eGazety.pl, e-kiosk.pl, Audioteka.pl czy eClicto.pl. Wartość samego rynku audiobooków w Polsce wyniosła w 2009 r. prawie 20 mln zł.