Play kupił domenę Play.pl

Operator telefonii komórkowej Play poinformował o przenosinach portalu firmowego pod nowy adres Play.pl. Oznacza to, że firma dokonała zakupu tej domeny. Nie podano kwoty, za jaką nabyto do niej prawa, ale była prawdopodobnie najwyższą w historii wtórnego rynku domen w Polsce.

W miniony czwartek Play podał na swoim oficjalnym blogu, że niebawem strona internetowa Play będzie dostępna pod adresem www.play.pl. Proces migracji internetowego portalu firmy pod nowy adres ma rozpocząć się jeszcze tej wiosny.

Do tej pory portal Play można było znaleźć pod adresem www.playmobile.pl. W 2010 roku serwis przeszedł modernizację procesów sprzedażowych i warstwy wizualnej. Obecnie odwiedza go miesięcznie prawie 2 mln użytkowników, jak podaje Megapanel Gemius/PBI.

Daniel Dryzek, zajmujący się domenami internetowymi, ocenia na swoim blogu, że sprzedaż domeny play.pl jest najprawdopodobniej największą transakcją na rynku wtórnym domen w Polsce.

Właścicielem Play.pl był do tej pory sklep z grami komputerowymi, który obecnie swoją działalność przeniesie pod adres www.playshop.pl. Dryzek ocenia, że za domenę sklep mógł otrzymać nawet kilka milionów złotych.

Do tej pory najdroższym przejęciem domeny w Polsce był zakup www.opony.pl razem z całą firmą będącą w jej posiadaniu przez Oponeo.pl. Cała transakcja opiewała na 13,2 mln zł, a sama domena kosztowała prawie milion.