Płatna krytyka literacka

Serwis Ekorekta24.pl chce odpłatnie oceniać dzieła początkujących autorów książek i poetów. W przypadku najbardziej obiecujących tekstów serwis pomoże w ich wydaniu.

Serwis Ekorekta24.pl pojawił się w sieci pod koniec ubiegłego roku. Świadczy usługi w zakresie korekty i redakcji prac magisterskich, książek czy artykułów. Jednak zainteresowanie taką usługą było znikome, dlatego serwis postawił na recenzowanie tekstów literackich.

Debiutujący pisarze i poeci mogą podsyłać swoje dzieła do serwisu, gdzie ocenią je doświadczeni twórcy - Romuald Pawlak (m.in. "Inne okręty"), Magdalena Witkiewicz (m.in. "Milaczek") i poeta Paweł Kozioł (m.ni "Metale ciężkie"). Recenzja nie jest jednak bezpłatna. Za opinię jednego z trzech wymienionych autorów należy zapłacić 77 zł od tekstu. Tańsza jest recenzja współpracujących z serwisem krytyków.

- O ile mi wiadomo, nikt czegoś podobnego nigdy nie robił. Jeszcze przed kilkunastu laty kontakt z twórcami ograniczał się wyłącznie do spotkań autorskich. Obecnie Internet i komputery dają nam o wiele większe możliwości - każdy może pisać i każdy może wysłać swoją twórczość uznanemu pisarzowi lub poecie - mówi założyciel serwis, Łukasz Mackiewicz, redaktor i copywriter.

Płatna krytyka literacka

Na stronie znaleźć można także informacje odnośnie stosowania poprawnej polszczyzny.

Tekst debiutantów mają być oceniane w okresie 7 dni. Każdy ma otrzymać recenzję literacką na min. 2,5 strony.

W przypadku najbardziej obiecujących tekstów serwis pomoże w ich wydaniu. Jeśli tekst rzeczywiście jest wart wydania, eKorekta24 podpisuje umowę agencyjną z autorem, szuka dla niego wydawcy i negocjuje warunki umowy autorskiej.

Po znalezieniu wydawcy serwis czuwa nad całym procesem wydawniczym oraz nad promocją książki i jej dystrybucją. Koszt takiej współpracy agencyjnej to część prowizji autorskiej dla serwisu od każdego sprzedanego egzemplarza książki.

- Dotychczas napisaliśmy ok. 10 recenzji, z czego 2 powieści otrzymały całkiem pochlebne recenzje. Obecnie prowadzimy negocjacje z obojgiem autorów w sprawie znalezienia wydawcy dla ich utworów - mówi Łukasz Mackiewicz.