Platforma turystyczna w Interii

Portal zawarł umowę z Omnis-Polska, na mocy której w obrębie portalu znajdzie się internetowa platforma handlu usługami turystycznymi.

Platforma umożliwi prezentację oferty firmom rynku turystycznego, jak dostawcy produktów turystycznych, tour-operatorzy i agencje turystyczne. System omnis-online pozwala na potwierdzanie rezerwacji i dokonywanie płatności w czasie rzeczywistym (w tym kartą kredytową). Umożliwia przeglądanie ofert według różnych kryteriów - miejsca, daty, ceny, dostawcy - oraz dokonywanie rezerwacji różnych produktów turystycznych: wycieczek, apartamentów, miejsc hotelowych. Stosowne umowy z większością największych dostawców i tour operatorów działających na polskim rynku mają być zawarte do końca 2001 r.

Głównymi udziałowcami Omnis-online są Lufthansa oraz PAGO eTransaction Services (spółka zależna EBS Holding i Deutsche Banku). W Polsce operatorem systemu jest firma Omnis-Polska, odpowiedzialna także za wdrożenie i adminstrowanie systemem w pięciu innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej: na Ukrainie, Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii. Większościowym właścicielem Omnis-Polska jest NFI Magna Polonia, dysponujący pakietem 57% udziałów.

Omnis-online istnieje na polskim rynku od dwóch lat, poza nim funkcjonuje w 17 krajach. Do końca bieżącego roku będzie obecny w 30 państwach. Obecnie w systemie dostępnych jest ponad 6 tysięcy ofert obejmujących usługi świadczone w 36 krajach przez ponad 30 tour-operatorów.