Platforma edukacyjna e-edusystems

We czwartek w Wyższej Szkole Zarządzania / The Polish Open University w Warszawie miała miejsce oficjalna prezentacja e-learningowej platformy, e-edusystems.

E-edusystems jest autorskim rozwiązaniem stworzonym wspólnie przez WSZ/POU i wydawnictwo Pret. Platforma została zaprojektowana jako narzędzie do przygotowania na jej bazie i przekazu za pośrednictwem Internetu różnych treści edukacyjnych, treningowych, szkoleń, kursów itp. Prace nad stworzeniem platformy trwały kilka lat.

Wyższa Szkoła Zarządzania / The Polish Open University prowadzi właśnie nabór pierwszego „pokolenia” studentów, których kształcenie oparte będzie na platformie e-edusystems. Rozpoczną oni zajęcia na początku listopada. W WSZ /POU na platformie

e-edusystems udostępniane są programy studiów licencjackich na wydziałach: Zarządzanie Biznesem, Zarządzanie Informacją w Biznesie, Zarządzanie Finansami, Finanse i Systemy Informacyjne w Biznesie, Reklama i Marketing. Studia prowadzone są w trybie zaocznym e-learning.

Możliwości zastosowania platformy są praktycznie nieograniczone; można oprzeć na niej dowolny program studiów, kursu, szkolenia. Przykładowe tematy szkoleń, które można opracować i przekazać za jej pośrednictwem to: management, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie relacjami z klientem, kursy językowe i wiele innych.

E-edusystems jest platformą w pełni multimedialną. Uczestnicy kursów mogą zadawać pytania, kontaktować się z wykładowcami i innymi użytkownikami platformy.

Wydawnictwo Pret będzie niebawem oferować wykorzystanie platformy zainteresowanym firmom i instytucjom.

Do korzystania z platformy potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu i zainstalowane na nim oprogramowanie e-edusystems. Rozwiązania technologiczne zastosowane przy budowie platformy pozwalają na korzystanie z niej bez konieczności posiadania stałego, szybkiego łącza; w zupełności wystarcza transmisja o prędkości 28 Kb/s.

Więcej informacji na temat platformy e-edusystems i możliwości studiów opartych na jej wykorzystaniu: http://www.wsz-pou.edu.pl