Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Plany są, strona dopiero będzie

O planach Howella w Internecie rozmawiamy z prezesem spółki Andrzejem Dadełło.

Dlaczego spółka kilka miesięcy po ogłoszeniu planów ekspansji w Internecie, nadal praktycznie nie ma swojej strony internetowej?

Tak się stało, że ostatnio po raz trzeci z rzędu odrzuciliśmy kolejny projekt strony internetowej. Opóźnienie wynika z tego, że w porę nie zdecydowaliśmy się na podpisanie kontraktu z nową firmą, która zajmuje się grafiką komputerową. Przyznaje, że te opóźnienia nas denerwują, ale już w najbliższym czasie uruchomimy nowe firmowe strony WWW.

Oprócz powodów organizacyjnych opóźnienie spowodowały same plany, które nie są łatwe do zrealizowania. Chcieliśmy stworzyć coś naprawdę nowego na rynku i prace się przedłużyły. Taką nowością w opracowywanym serwisie będzie m.in. Klub Inwestora. Będą to głównie informacje o spółce i rynku stali, które mają służyć pomocą naszym akcjonariuszom, obecnym jak i przyszłym.

Głównym projektem Howella w Internecie jest uruchomienie wirtualnej giełdy stali. Kiedy ona ruszy?

Zakładamy, że w styczniu przyszłego roku. Teraz trwają negocjacje z partnerami, które powinny zakończyć się w październiku. Zależy nam na pozyskaniu takich udziałowców, którzy zagwarantują zadowalającą liczbę zawieranych przez serwis e-stal transakcji. Potrzebujemy do współpracy 3-4 podmioty z branży hutniczej. Mają oni wnieść nie tyle wkład finansowy, co udział w działalności całego przedsięwzięcia.

W ubiegłym tygodniu MCI Management, spółka zależna od Howella, sprzedała większościowy pakiet udziałów w portalu Poland.com Elektrimowi. Czy oznacza to, że Howell ma zamiar wycofać się z rynku portali?

Sprzedano ponad połowę udziałów, ale nadal pozostajemy obecni w Poland.com i nie zamierzamy szybko się wycofywać. Uważamy, że ta inwestycja jest opłacalna, a nasze udziały będą rosły na wartości. Liczymy, że razem z Elektrimem jesteśmy w stanie z Poland.com uczynić jeden z wiodących portali w Polsce. Poza tym mamy też serwis finansowy Bankier.pl, choć w jego przypadku też możliwe jest znalezienie innego inwestora.