Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Plany podziału T-Online

Deutsche Telekom rozważa kwestię podziału swojego internetowego „ramienia”.

Projekt przewiduje przekształcenie T-Online w holding pod nazwą T-Online International. Główną siedzibą pozostałyby Niemcy. Stąd zarządzano by trzema regionalnymi strukturami we Francji, w Hiszpanii i w Niemczech (dla całego obszaru niemieckojęzycznego). Szefostwo Deutsche Telekom twierdzi, że taka reorganizacja ułatwi zarządzanie internetowymi operacjami. Mimo tych zalet projekt jest w stadium konsultacji i nie wiadomo kiedy, i czy w ogóle zostanie wdrożony.

Trudno stwierdzić w jaki sposób powyższe zamierzenia są powiązane z kadrowymi trudnościami T-Online. W sierpniu złożył rezygnację dyrektor operacyjny Wolfgang Keuntje, pociągając za sobą wielu członków zarządu. Oficjalnie kością niezgody była wizja rozwoju promowana przez szefa T-Online, która zdaniem Deutsche Telekom nie była przyszłościowa. Czy jednak Wolfgang Keuntje nie wycofał się z obawy utraty części władzy po ewentualnym podziale T-Online? Chronologia wydarzeń może na to wskazywać. Dobrze poinformowane osoby przewidują, że to nie ostatnia rezygnacja pośród kadry menadżerskiej najwyższego poziomu.