Plany inwestycyjne TP

Jak podaje Gazeta Prawna, w przyszłym roku Grupa Telekomunikacji Polskiej nie zamierza istotnie zwiększać wielkości inwestycji. W latach 2006-2007 wyda na ten cel 7 mld zł, z czego 3 mld zł w przyszłym roku. Inwestycje przeznaczone zostaną na modernizację własnych sieci i rozwój nowych usług.

Cytowany przez Gazetę Prawną Olivier Berbot, członek zarządu France Telekom, kontrolującego Telekomunikację Polską, zapowiedział, że w 2007 r. TP usługę umożliwiającą korzystanie z jednego telefonu w połączeniach telefonii komórkowej i internetowej za pośrednictwem Wi-Fi. Pisaliśmy już o tych planach Orange.

Plany inwestycyjne TP

Maciej Witucki, od listopada prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej

Na spotkaniu z polskimi dziennikarzami, Olivier Berberot podkreślił także, że rezygnacja Jerzego Drozda z członkostwa w radzie nadzorczej TP SA nie opóźni objęcia przez Macieja Wituckiego fotela prezesa zarządu Telekomunikacji Polskiej. Obecnie kieruje Lukas Bankiem. Zmiana prezesa ma nastąpić 6 listopada. Na razie firmą nadal zarządza jej dotychczasowy prezes Marek Józefiak.

Od decyzji nowego prezesa zależeć ma, czy i kiedy TP wprowadzi komórkową markę Orange dla usług internetowych i dla biznesu, jak to miało miejsce we Francji i Wlk. Brytanii.