Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Plany inwestycyjne TP

Jak podaje Gazeta Prawna, w przyszłym roku Grupa Telekomunikacji Polskiej nie zamierza istotnie zwiększać wielkości inwestycji. W latach 2006-2007 wyda na ten cel 7 mld zł, z czego 3 mld zł w przyszłym roku. Inwestycje przeznaczone zostaną na modernizację własnych sieci i rozwój nowych usług.

Cytowany przez Gazetę Prawną Olivier Berbot, członek zarządu France Telekom, kontrolującego Telekomunikację Polską, zapowiedział, że w 2007 r. TP usługę umożliwiającą korzystanie z jednego telefonu w połączeniach telefonii komórkowej i internetowej za pośrednictwem Wi-Fi. Pisaliśmy już o tych planach Orange.

Plany inwestycyjne TP

Maciej Witucki, od listopada prezes zarządu Telekomunikacji Polskiej

Na spotkaniu z polskimi dziennikarzami, Olivier Berberot podkreślił także, że rezygnacja Jerzego Drozda z członkostwa w radzie nadzorczej TP SA nie opóźni objęcia przez Macieja Wituckiego fotela prezesa zarządu Telekomunikacji Polskiej. Obecnie kieruje Lukas Bankiem. Zmiana prezesa ma nastąpić 6 listopada. Na razie firmą nadal zarządza jej dotychczasowy prezes Marek Józefiak.

Od decyzji nowego prezesa zależeć ma, czy i kiedy TP wprowadzi komórkową markę Orange dla usług internetowych i dla biznesu, jak to miało miejsce we Francji i Wlk. Brytanii.