Plany Netii na 2004 rok

Spółka zamierza pozyskać kilka tysięcy nowych użytkowników usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu do końca br. Zarząd interesuje się przejęciem telefonii Dialog i być może kupnem Tel-Energo. Pod koniec roku spółka chce uzyskać 900 mln przychodów.

W połowie kwietnia Netia uruchomiła usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu. Do tej pory skorzystało z niej ok. 200 osób. ”Liczymy na to, że do końca br. pozyskamy kilka tysięcy klientów” - powiedział Wojciech Mądalski, prezes zarządu spółki. W tym roku Netia nie planuje wprowadzenia żadnych nowych promocji oferty szerokopasmowego dostępu do Internetu. ”Mamy nadzieję, że atrakcyjnością obecnej oferty uda nam się pozyskać nowych użytkowników” - zaznaczył prezes Netii.

W tym roku Netia będzie również przymierzać się do ewentualnych przejęć. Zainteresowana jest zarówno kupnem Dialogu jak i Tel-Energo. ”Po takiej konsolidacji moglibyśmy stać się bardzo silnym konkurentem dla Telekomunikacji Polskiej” - zaznaczył prezes spółki. Nie chciał jednak podać nawet w przybliżeniu, kiedy Netia mogłaby dokonać wspomnianych przejęć.

Wiadomo jedno: Netia nie zamierza wystartować jako operator mobilny. ”Braliśmy pod uwagę telefonię komórkową” - zaznaczył prezes - ”Wejście jako operator mobilny wiązałoby się ogromnymi kosztami promocyjnymi, żeby wygrać z obecnymi graczami, a na to nie mamy funduszy. Interesuje nas raczej współpraca z jakimś z istniejących na rynku operatorem.”

Prezes spółki prognozuje, że bieżący rok firma zamknie przychodami na poziomie ok. 900 mln zł, a zysk operacyjny ma zwiększyć się o 30%. W przeciągu 5 lat Netia planuje podwoić swoje przychody.