Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Planowanie trasy przez internet

Wakacje to podróże, a podróże to szukanie najlepszych tras dojazdowych. Być może tłumaczy to 117% wzrost popularności zakładki "Zaplanuj trasę" w serwisie Panoramy Firm.

W lipcu zakładka "Mapy" była 49% częściej używana niż w poprzednich miesiącach, zaś zakładka "Zaplanuj trasę" ponad dwa razy częściej niż zwykle.

Wyszukiwarka www.pf.pl jest serwisem, który oferuje 500 planów miast Polski o dużej dokładności, co pozwala m.in. wyszukać konkretny budynek na danej ulicy. Internetowa Mapa daje użytkownikowi do dyspozycji dodatkowo dwa sposoby wyszukiwania: "Znajdź w pobliżu" oraz "Zaplanuj trasę".

Po wpisaniu w zakładce "Znajdź w pobliżu" adresu oraz firmy jakiej szukamy otrzymamy mapę dojazdu z dokładnym opisem. W przypadku, gdy nie znamy dokładnie nazwy firmy a wybierzemy branżę, jaka nas interesuje otrzymamy mapę wraz z informacją o liczbie odnalezionych firm, które wyświetlone zostaną w kolejności od najbliższej do najdalszej.

"Zaplanuj trasę" to klasyczna wyszukiwarka trasy dojazdu. Precyzyjnie oblicza czas dojazdu zgodnie z wybraną prędkością, długość trasy, a także wyraźnie określa, w jakim kierunku powinniśmy się udać. Dodatkowo daje możliwość wybrania typu transportu (samochód bądź pieszo), a także rodzaju dróg.

Ciekawostką jest, że przesłane przez Panoramę Firm dane o wzroście liczby odsłon i użytkowników serwisu mapy opierają się na monitoringu firmy Nielsen NetRatings, która obsługuje wszystkie internetowe serwisy Eniro w całej Europie.

Więcej o wyszukiwarkach map i tras dojazdu:

Mężczyźni jednak pytają o drogę. W internecie