Planowanie trasy przez internet

Wakacje to podróże, a podróże to szukanie najlepszych tras dojazdowych. Być może tłumaczy to 117% wzrost popularności zakładki "Zaplanuj trasę" w serwisie Panoramy Firm.

W lipcu zakładka "Mapy" była 49% częściej używana niż w poprzednich miesiącach, zaś zakładka "Zaplanuj trasę" ponad dwa razy częściej niż zwykle.

Wyszukiwarka www.pf.pl jest serwisem, który oferuje 500 planów miast Polski o dużej dokładności, co pozwala m.in. wyszukać konkretny budynek na danej ulicy. Internetowa Mapa daje użytkownikowi do dyspozycji dodatkowo dwa sposoby wyszukiwania: "Znajdź w pobliżu" oraz "Zaplanuj trasę".

Po wpisaniu w zakładce "Znajdź w pobliżu" adresu oraz firmy jakiej szukamy otrzymamy mapę dojazdu z dokładnym opisem. W przypadku, gdy nie znamy dokładnie nazwy firmy a wybierzemy branżę, jaka nas interesuje otrzymamy mapę wraz z informacją o liczbie odnalezionych firm, które wyświetlone zostaną w kolejności od najbliższej do najdalszej.

"Zaplanuj trasę" to klasyczna wyszukiwarka trasy dojazdu. Precyzyjnie oblicza czas dojazdu zgodnie z wybraną prędkością, długość trasy, a także wyraźnie określa, w jakim kierunku powinniśmy się udać. Dodatkowo daje możliwość wybrania typu transportu (samochód bądź pieszo), a także rodzaju dróg.

Ciekawostką jest, że przesłane przez Panoramę Firm dane o wzroście liczby odsłon i użytkowników serwisu mapy opierają się na monitoringu firmy Nielsen NetRatings, która obsługuje wszystkie internetowe serwisy Eniro w całej Europie.

Więcej o wyszukiwarkach map i tras dojazdu:

Mężczyźni jednak pytają o drogę. W internecie