Płacę z Allegro zastąpi Płatności Allegro

Już za miesiąc Płacę z Allegro zastąpi dotychczasowe Płatności Allegro, a docelowo ma się stać główną metodą regulowania należności za zakupy w serwisie. Jak zapowiadają przedstawiciele Allegro - "Będzie szybciej, wygodniej i za darmo".

Czym będzie Płacę z Allegro? Usługa (podobnie jak Płatności Allegro) będzie umożliwiała płacenie za kupione na Allegro przedmioty: e-transferem, przelewem bankowym, kartą kredytową, w oddziale banku lub na poczcie.

Nowa usługa będzie bezpłatna zarówno dla kupujących, jak i sprzedających. W przeciwieństwie do starych Płatności Allegro, użytkownik Płacę z Allegro za zakupy nie zapłaci prowizji od wpłat kupujących. Allegro nie pobierze opłat za udostępnianie PzA, przyjmowanie wpłat, wypłatę pieniędzy, przekazanych przez kupujących ani za płacenie za pośrednictwem Płacę z Allegro.

Wprowadzenie Płacę z Allegro ma zminimalizować ryzyko pomyłek przy wpłatach oraz możliwość podszycia się pod sprzedającego przez osobę chcącą wyłudzić wpłatę na własne konto.

"Stawiamy nie tylko na uproszczenie procesu zapłaty. Chcemy aby zakupy były jeszcze bezpieczniejsze. Kupujący zapłaci za zakupy nie ujawniając sprzedającemu informacji o swojej karcie kredytowej lub rachunku bankowym. Całą zapłaconą kwotę, łącznie z kosztami przesyłki, obejmie Program Ochrony Kupujących" - napisała na forum Allegro Monika Bratkowska z zespołu Allegro.

Nowy system regulowania płatności na serwisach Grupy Allegro

(AKTUALIZACJA)

4 pytania do Marcina Jabłońskiego - Dyrektora Serwisów Płatności Grupy Allegro

1. Płacę z Allegro zastąpi dotychczasowe Płatności Allegro. Po co ta zmiana, skoro obie usługi przecież są formami płatności?

Jest kilka powodów wprowadzenia zmian. Jednym z nich jest dotychczasowa identyfikacja tej usługi. Nazwa "Płatności Allegro" była dotychczas często mylona z opłatami za prowizję od sprzedaży. Był to swego rodzaju hamulec rozwojowy tej usługi. Zmiana nazwy na "Płacę z Allegro" pozwoli na łatwiejsze rozróżnienie obu płatności.

Ponieważ system będzie technicznie dopasowany do potrzeb Allegro pozwoli nam to rozwijać jego funkcjonalności w ramach serwisu w optymalny, dopasowany do jego potrzeb sposób. Chcemy rozwijać PzA zgodnie z sugestiami Użytkowników.

2. Czy Płacę z Allegro jest bezpieczniejsze niż Płatności Allegro?

Płacę z Allegro wprowadza do transakcji bardzo ważny element zwiększający poziom bezpieczeństwa - Program Ochrony Kupujących. Podobnie jak sama usługa - program oferowany jest bezpłatnie. Gwarantuje natomiast rekompensatę za nieudane zakupy do kwoty nawet 10 000 złotych. Jeśli chodzi o rozwiązania techniczne, system dział w ten sam sposób w jaki działają Płatności Allegro. Korzysta z bezpiecznego połączenia SSL - dzięki temu wszystkie informacje przekazywane na stronach serwisu są szyfrowane, a tym samym chronione przed dostępem i odczytaniem przez osoby niepowołane. Każda transakcja jest również zabezpieczona przez system autoryzacji protokołami SET (Secure Electronic Transaction) oraz SSL 128 bitów (Secure Socket Layer).

3. Rezygnujecie z prowizji. Jak będzie teraz zarabiał na siebie Wasz system płatności?

Rezygnacja z prowizji to nowatorski krok na rynku polskich płatności elektronicznych. Pozwoli on jeszcze bardziej rozpowszechnić bezpieczne formy płatności elektronicznych. Rezygnujemy zatem z dotychczasowego zarobku licząc na to, że dzięki szerokiej skali wykorzystania PzA w Allegro, płatności elektroniczne staną się powszechnym standardem naszego serwisu zwiększającym zaufanie a zarazem transakcyjność. Ta usługa to pierwszy krok na drodze wprowadzania przez Grupę Allegro nowych standardów oraz rozwiązań obsługi po sprzedażowej dla klientów serwisu.

4. Czy każdy użytkownik Allegro będzie musiał teraz korzystać z Płacę z Allegro?

Chcielibyśmy by w przyszłości PzA stało się wiodącą metodą jeśli chodzi o płatności za towary zakupione w serwisie. Użytkownicy - zarówno Kupujący jak i Sprzedający będą mogli w bezpłatny i bezpieczny sposób korzystać z PzA i mamy nadzieje, że uczynią z niej najpopularniejszą metodę zapłaty za zakupy w Allegro. Cały czas będą mieli oczywiście możliwość skorzystania z opcji płatności przy odbiorze czy dokonania zwykłego przelewu.

Aktualizacja: 06 lipca 2009 17:56

Do tekstu dodalismy odpowiedzi Marcina Jabłońskiego - Dyrektora Serwisów Płatności Grupy Allegro