Płać jak chcesz w sklepie Nexto.pl

Dystrybutor elektronicznej prasy, e-booków i audiobooków Nexto.pl wprowadził alternatywny model sprzedaży produktów.

Nexpresso Premium to opcja umożliwiająca zasilenie konta wybraną kwotą, a następnie zakup dowolnych publikacji. W tym wypadku, kto nie chce płacić każdorazowo za wybrany produkt bądź prenumeratę, wpłaca wybraną kwotę jednorazowo i swobodnie korzysta z oferty sklepu. Model abonamentowy w Nexto.pl to pierwszy tego typu model dystrybucji na polskim rynku e-wydań.

Dostęp do konta Nexpresso Premium polega na wykupieniu jednego z 4 proponowanych pakietów: brązowego (29,95 PLN), srebrnego (49,95 PLN), złotego (99,95 PLN), platynowego (149,95 PLN). Gdy użytkownik wyczerpie pulę punktów, musi wykupić kolejny dostęp.

Jest to rodzaj wirtualnej karty pre-paid, która po zasileniu umożliwia zakup dowolnych produktów. Wpłacona kwota jest automatycznie zamieniana na punkty Nexpresso, wirtualną walutę, którą można wymieniać na nasze produkty. W dowolnym momencie użytkownik, w obrębie dostępnej puli punktów, zamawia wybrane publikacje, płacąc punktami. - mówi Artur Wasilewski, marketing manager w Nexto.pl - $Dodatkowo, zamawiając dostęp Nexpresso Premium, dajemy użytkownikowi 20% więcej, niż faktycznie wynika to z przelicznika, np.płacąc 29,95 PLN w rzeczywistości użytkownik może wydać równowartość 36 PLN.

Opcja ta jest dostępna dla zarejestrowanych użytkowników Nexto i całej sieci sklepów Nextranet.