Pkt.pl w rękach EDSA

Grupa wydawnicza European Directories S.A. objęła 100% udziałów w firmie pkt.pl. European Directories jest jedną z największych firm branży yellow pages w Europie.

European Directories odkupiło 50% udziałów w pkt.pl od dotychczasowego udziałowca firmy Interinfo i zostało tym samym jedynym właścicielem pkt.pl.

Pkt.pl jest wydawcą drukowanych i multimedialnych katalogów firm, jak również serwisu internetowego pkt.pl. Katalog pkt.pl można także znaleźć m.in. w portalu Onet.pl.

-Z perspektywy pkt.pl to przełomowe wydarzenie. Jestem przekonany, iż dzięki efektowi synergii działań naszej firmy w ramach grupy EDSA, w bardzo krótkim czasie zbudowana zostanie jeszcze silniejsza pozycja pkt.pl na polskim rynku Yellow Pages. pkt.pl uzyska również dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań i know-how jednej z wiodących w Europie grup w branży Yellow Pages- mówi o transakcji Mirosław D. Krajewski, prezes zarządu, pkt.pl.

Serwis pkt.pl miał w marcu według badania Megapanel zasięg 12,59% i 1 mln 752 tys. użytkowników, którzy wygenerowali 14 mln odsłon.

European Directories S.A. (EDSA) jest ogólnoeuropejską firmą działającą w branży yellow pages. Grupa oferuje drukowane książki teleadresowe, usługi w internecie, technologii WAP oraz informację telefoniczną. Działa w Holandii, Finlandii, Austrii, Czechach, Słowacji, Danii, Szwecji, Polsce i na Gibraltarze. Zatrudnia ponad 4 tys. pracowników i posiada ponad 700 tys. klientów. Łączne przychody grupy EDSA przekroczyły w 2006 roku 640 milionów EUR, co plasuje ją wśród pięciu największych grup działających w branży yellow pages w Europie.

Interinfo, dotychczasowy udziałowiec pkt.pl, to grupa firm z branży Yellow Pages, działająca na terenie państw bałtyckich, w Rosji i na Ukrainie. Grupa zatrudnia 1 800 pracowników i osiągnęła w 2006 roku przychody w wysokości 45 milionów EUR.

Patrz także: Pkt.pl wprowadza wyszukiwarkę mapową