Pizza Hut i KFC największym dostawcą bezprzewodowego Internetu w regionie

Zarządzająca restauracjami Pizza Hut, KFC, Burger King, Starbucks, freshpoint i Rodeo Drive, spółka AmRest uruchomiła sieć punktów bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu. W ten sposób powstała największa w Europie Środkowo-Wschodniej sieć darmowych hotspotów.

Sieć bezpłatnych punktów dostępowych została uruchomiona na terenie wszystkich 290 zarządzanych przez AmRest restauracji działających w Polsce, Czechach, Bułgarii, Serbii, Rosji i na Węgrzech. Tym samym American Restaurants Holdings stał się największym dostawcą bezprzewodowego Internetu w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Bezprzewodowa sieć AmRestu zbudowana w oparciu o technologię 802.11g obejmować będzie swoim zasięgiem zarówno przestrzeń samych restauracji, jak i ogródków restauracyjnych. Całość transmisji ma być szyfrowana.

Do tej pory największym operatorem sieci hotspotów na terenie Polski była firma free-hotspot.com. Z informacji umieszczonych na witrynie internetowej firmy wynika, że obecnie administruje ona 277 bezpłatnymi punktami dostępowymi.

Czytaj też:

Bezpłatne hotspoty wkraczają do Polski