Pity 2005 - rozlicz się z komputerem

Co roku przychodzi ten przykry moment dla każdego dorosłego obywatela, w którym musi on podzielić się swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi ze Skarbem Państwa. Już sama świadomość podjęcia takiej decyzji jest wystarczająco gorzką pigułką, a tutaj jeszcze przychodzi wypełniać formularze i przeprowadzać skomplikowane obliczenia dochodów, odliczeń, składek i ulg. Zamiast ślęczeć wieczorami nad "objaśnieniami" Ministerstwa Finansów warto skorzystać z narzędzi (często bezpłatnych), które nie tylko ułatwią całą pracę, ale jeszcze sprawdzą błędy.

Pity 2005 - rozlicz się z komputerem
Osoby prowadzące działalność gospodarczą będą musiały niestety zainwestować w profesjonalne (czytaj - płatne) narzędzia, ponieważ licencja programów nie pozwala na komercyjne ich wykorzystywanie. Podobnie rzecz się ma z usługami typu "Rozliczam podatki za 30 zł" - jeżeli masz taki pomysł na dorobienie sobie "na boku", to pamiętaj o uważnym przeczytaniu dokumentacji, aby nie łamać prawa.

Odliczanie VATu za Internet

W tym roku również będzie po raz pierwszy odliczyć podatek VAT za usługi internetowe. W zeszłym roku w materiale "Ulga internetowa - oszczędź 760 zł!" dokładnie informowaliśmy o niezbędnych dokumentach i warunkach koniecznych do odliczenia. Przypomnijmy, że ulga została wprowadzona w wyniku podwyższenia stawki podatku VAT na Internet do 22% (zgodnie z wymogami Unii Europejskiej). Państwo, aby nieco osłodzić swoim obywatelom tę podwyżkę wprowadziło możliwość odliczeń podatkowych. Aby skorzystać z ulgi wymagane jest posiadanie imiennie wystawionej przez usługodawcę faktury VAT. Dowód wpłaty nie jest dokumentem wystarczającym i nie stanowi podstawy do odliczeń. Nie trzeba być właścicielem lokalu lub domu, w którym jest łącze.

Programy

Prezentujemy zaktualizowane wersje aplikacji do rozliczeń podatkowych za pomocą komputera. Pamiętaj, że masz czas do końca kwietnia i nie warto się spieszyć. Jeżeli korzystałeś w zeszłym roku z programu do odliczeń podatkowych, warto sprawdzić, czy aktualna wersja nie oferuje funkcji importu danych, co znacznie ułatwi i przyspieszy pracę.

Zeznanie Podatkowe 2005

Pity 2005 - rozlicz się z komputerem
Program do wypełniania rocznych zeznań podatkowych składanych w urzędzie skarbowym.

Funkcje aplikacji:

- zawiera formularze Pit-36, Pit-36L, Pit-37, Pit-28;

- formularze otrzymane od płatników wprowadzamy bezpośrednio w programie na oryginalnych wzorach Pit11, Pit8a, Pit40;

- zawiera wszystkie załączniki dołączane do zeznania (PitD, PitO, PitB, PitM, NIP-1, NIP-3);

- oblicza wszystkie pozycje rachunkowe, przenosi dane z formularzy płatników i załączników do odpowiednich pozycji w zeznaniu;

- kontroluje przekroczenie wartości maksymalnych we wszystkich pozycjach;

- pozycje dotyczące ulg i odliczeń w zeznaniu wprowadzamy w postaci listy składników, program sumuje te składniki i wartość końcową umieszcza w odpowiednim polu;

- drukowanie dwustronne na czystych kartkach lub oryginalnych formularzach;

- drukowanie listy składników dokonanych odliczeń;

- import danych personalnych z ubiegłorocznego zeznania.

Aby uprościć sporządzanie zeznania podatkowego, do programu dołączono system pomocy. Dołączone są także objaśnienia Ministerstwa Finansów oraz treść obowiązujących przepisów prawnych. Niestety wartość aplikacji dla odbiorcy obniża fakt, że nie jest ona bezpłatna (koszt to 140 zł). Możliwości programu są jednak spore i może on liczyć na popularność wśród użytkowników.

Pity 2005 - rozlicz się z komputerem
Pity 2005 - rozlicz się z komputerem
Pity 2005 oraz Pity 2005 edycja z przykładami Free Best

Pity 2005 - rozlicz się z komputerem
Program specjalnie napisany z myślą o prywatnych użytkownikach, który oferuje wypełnianie i drukowanie rocznych zeznań podatkowych PIT-28, 36, 36L, 37, 38 i załączników za 2005 rok. Użytkowanie aplikacji do zastosowań komercyjnych wymaga rejestracji. Największą zaletą aplikacji jest prostota obsługi. W zeszłym roku zyskała ona dzięki temu naszą rekomendację redakcyjną i w tym jest podobnie. Każe pole posiada znaczek pytania, który uruchamia pomoc dla konkretnej części formularza. Naszym zdaniem jest to najlepszy program do rozliczeń, a jednocześnie bezpłatny do zastosowań niekomercyjnych. Autorzy zapewniają poprawne działanie aplikacji również w systemie operacyjnym Linux, jednak w tym celu należy posłużyć się emulatorem Wine.

Pity roczne 11.00B

Pity 2005 - rozlicz się z komputerem
Aplikacja do rozliczania podatku za 2005 rok. Program nie jest darmowy, jednak producent udostępnił wersję Bezpłatny Start, która jest ważna przez 30 dni lub 60 uruchomień programu. Po upływie tego czasu (lub po 60 uruchomieniu) działanie programu nie zostanie w żaden sposób ograniczone a jedynie znacznie spowolnione. Dzięki temu można zapoznać się z wszystkimi opcjami oraz wszystkimi dostępnymi modułami w programie. Ponadto podczas instalacji programu możliwe jest umieszczenie w bazie danych przykładowych danych i przykładowych operacji. Aplikacja posiada dosyć siermiężny interfejs (rodem ze schyłku lat '80), jednak należy pamiętać, że ma on przede wszystkim liczyć podatki.

Rozliczenie roczne podatki.pl

Program umożliwia wypełnienie i wydrukowanie deklaracji podatkowych wraz z załącznikami, tytułem rozliczenia podatku dochodowego za rok podatkowy 2005. Program umożliwia (podpowiada) przenoszenie wartości wyliczonych na poszczególnych formularzach (np. z załączników do deklaracji głównej). Podczas wypełniania poszczególnych formularzy użytkownik ma możliwość bieżącej kontroli poprawności wprowadzanych danych. Narzędzie umożliwia weryfikację danych dla bieżącego formularza oraz dla całości

wypełnionego zeznania.

Więcej rad, jak wypełnić PIT i odliczyć ulgę za internet, znajdą Państwo pod tymże adresem.