Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piracka premiera U2

Najnowszy album irlandzkiej formacji U2 - "How to Dismantle an Atomic Bomb" - na dwa tygodnie przed oficjalną premierą pojawił się w sieciach bezpośredniej wymiany plików. Najprawdopodobniej spowoduje to przyspieszenie wprowadzenia płyty do sprzedaży.

Rzecznik grupy powiedział, że zespół nie zdecydował jeszcze, czy premiera (pierwotnie zaplanowana na 22 listopada w Europie i 23 w USA) zostanie przyspieszona. Warto jednak przypomnieć, że pod koniec lipca Bono, wokalista U2, zapowiadał, że pojawienie się albumu w sieciach P2P spowoduje natychmiastowe wprowadzenie płyty do sprzedaży w serwisie iTunes Music Store (pisaliśmy o tym w tekście "U2 - premiera w iTunes?").

Muzycy mieli wtedy istotny powód, by obawiać się 'przedwczesnej' premiery swojej najnowszej płyty - na początku roku jej kopia została skradziona z francuskiego studia nagraniowego. Skradziona płyta była jednak we wczesnej fazie produkcji - pliki, które teraz pojawiły się w sieci, najprawdopodobniej pochodzą z finalnej wersji albumu.