Piracka premiera U2

Najnowszy album irlandzkiej formacji U2 - "How to Dismantle an Atomic Bomb" - na dwa tygodnie przed oficjalną premierą pojawił się w sieciach bezpośredniej wymiany plików. Najprawdopodobniej spowoduje to przyspieszenie wprowadzenia płyty do sprzedaży.

Rzecznik grupy powiedział, że zespół nie zdecydował jeszcze, czy premiera (pierwotnie zaplanowana na 22 listopada w Europie i 23 w USA) zostanie przyspieszona. Warto jednak przypomnieć, że pod koniec lipca Bono, wokalista U2, zapowiadał, że pojawienie się albumu w sieciach P2P spowoduje natychmiastowe wprowadzenie płyty do sprzedaży w serwisie iTunes Music Store (pisaliśmy o tym w tekście "U2 - premiera w iTunes?").

Muzycy mieli wtedy istotny powód, by obawiać się 'przedwczesnej' premiery swojej najnowszej płyty - na początku roku jej kopia została skradziona z francuskiego studia nagraniowego. Skradziona płyta była jednak we wczesnej fazie produkcji - pliki, które teraz pojawiły się w sieci, najprawdopodobniej pochodzą z finalnej wersji albumu.