Piraci pomagają ofiarom tsunami

W Sieci pojawiła się wysokiej jakości kopia najnowszego filmu Martina Scorsese - "The Aviator" - donosi serwis AfterDawn.com. W informacji tej nie byłoby nic dziwnego (wszak nie raz już piraci zdobywali filmy przed ich oficjalną premierą) gdyby nie fakt, że grupa, którą udostępniła film, apeluje do wszystkich, którzy go pobiorą, o wpłacanie datków na rzecz ofiar tsunami.

Grupa, która udostępniła film m.in. w sieciach P2P nazwała się Tsunami-Appeal. Do kopii "The Aviator" dołączony jest plik .nfo, w którym zawarto komunikat następującej treści:

Dostarczyliśmy wam ten świetny film w doskonałej jakości, ale jeśli go pobierzesz i obejrzysz, musisz wpłacić trochę pieniędzy na rzecz nieszczęsnych ofiar tragedii w Azji. Zginęło tyle osób, a jeszcze więcej pozostało bez dachu nad głową - więc bądź hojny i pomóż tym, którzy mają mniej szczęścia niż ty. Uwierz mi, poczujesz się lepiej.

"The Aviator" to najnowszy film Martina Scorsese, z Leonardo DiCaprio, Cate Blanchett, Kate Beckinsale w rolach głównych. Jest to opowieść o słynnym milionerze Howardzie Hughesie, który stał na czele RKO Pictures, był znakomitym pilotem, przedsiębiorcą i ukochanym kilku słynnych gwiazd Hollywood - m.in. Avy Gardner oraz Katharine Hepburn.