Piraci już mają "Zemstę Sithów"!

Film "Gwiezdne wojny III: Zemsta Sithów" już w kilka godzin po rozpoczęciu wyświetlania go w kinach pojawił się w Internecie - w najpopularniejszych sieciach bezpośredniej wymiany plików. Z informacji opublikowanych przez serwis Waxy.org wynika, że w P2P dostępne są już co najmniej dwie różne kopie najnowszej części "Star Wars".

Redaktorhttp://Waxy.org twierdzi nawet, że jedna z kopii była dostępna w sieci BitTorrent już przed oficjalną premierą "Zemsty Sithów" - plik ten najprawdopodobniej "wyciekł" z wytwórni. Szybko pojawiły się komentarze, że owe pliki są "fałszywkami" - webmasterhttp://Waxy.org odpowiedział na nie, udostępniając na swojej stronie fragment filmu do pobrania.

Przedstawiciele wytwórni Lucasfilm jak na razie nie skomentowali tych doniesień.

Aktualizacja: 20 maja 2005 15:33

Postanowiliśmy sprawdzić czy film ten dostępny jest już w pirackiej wersji na polskim rynku. Okazuje się że zaledwie dzień po premierze "Gwiezdne Wojny III: Zemsta Sithów" można już kupić na Stadionie X-lecia w Warszawie.

Dokonaliśmy kontrolowanego zakupu, oraz zarejestrowaliśmy ukrytym mikrofonem rozmowę ze sprzedawcami nielegalnych programów i filmów. Informacje o jakości zaoferowanego nam filmu, audiorelację z naszej dziennikarskiej prowokacji oraz najnowszy raport IDC na temat piractwa komputerowego znajedziecie w materiale pt. "Zemsta Sithów - premiera na stadionie".