Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Piraci gnębią Hollywood

27% ankietowanych przez firmę In-Stat/MDR pracowników przemysłu filmowego i telewizyjnego przyznało, że działalność piratów internetowych, nielegalnie dystrybuujących filmy w Internecie, spowodowała obniżenie ich zarobków.

W sondażu, przygotowanym przez In-Stat/MDR, uczestniczyło ponad 1800 osób - m.in. pracowników wytwórni filmowych, stacji telewizyjnych oraz telewizji kablowych.

27% ankietowanych przyznało, że piractwo filmowe już spowodowało obniżenie ich dochodów - jednocześnie prawie 50% respondentów zadeklarowało, iż obawia się, że może to nastąpić już wkrótce.

Z danych opublikowanych przez In-Stat/MDR wynika, że ok. 30% pracowników wytwórni filmowych uważa, iż internetowe piractwo filmowe ma bardzo silny wpływ na cały przemysł filmowy. "Piractwo to w tej chwili najpoważniejszy 'nowy problem' branży" - napisał w komentarzu do raportu Michael Wolf, główny analityk firmy.

Co ciekawe, z raportu można się również dowiedzieć, ze pracownicy branży filmowej postrzegają Microsoft i Apple jako głównych konkurentów na rynku elektronicznej dystrybucji filmów - powszechne jest mniemanie, iż co prawda Apple dysponuje w tej chwili znacznie lepszymi produktami, ale Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i wciąż ma szansę na zdobycie dominującej pozycji na rynku.