Piosenki w wynikach wyszukiwania Yahoo!

Wraz z serwisem Rhapsody, Yahoo! planuje wdrożenie usługi, dzięki której na stronie wyników wyszukiwarki możliwe będzie prezentowanie utworów muzycznych pełnej długości. Odnośniki do nich mają być widoczne na samym dole strony z wynikami wyszukiwania i możliwe do uruchomienia dzięki odtwarzaczowi Yahoo! Foxy Tunes.

Wyniki wciąż trwających negocjacji mają umożliwić użytkownikom Rhapsody nielimitowany dostęp do utworów w takiej formie. Niezarejestrowani użytkownicy będą mogli odtworzyć 25 pełnych utworów w ciągu 30 dni. Kolejne piosenki będą dostępne w krótszej, 30-sekundowej wersji. Ma to umożliwić użytkownikom swobodny dostęp do muzyki bez konieczności korzystania z dedykowanych programów do odtwarzania czy wykupywania dodatkowych usług. Dzięki temu zlikwidowana zostanie jedna z głównych barier zniechęcających ludzi do słuchania muzyki online.

Obie firmy mają nadzieję na odniesienie korzyści z takiej umowy. Rhapsody ma to pozwolić na dotarcie do większej liczby potencjalnych użytkowników oraz wyraźniejszego zaznaczenia swojej obecności w sieci, natomiast Yahoo! chce w ten sposób zwiększyć swój udział w internetowym rynku muzycznym.