Piłkarzyki wystartowały!

Portal Gazeta.pl zainaugurował kolejną, piątą już, edycję gry Piłkarzyki - największego w polskim Internecie menedżera piłkarskiego. Tym razem grze, która polega na stworzeniu i prowadzeniu wirtualnej drużyny piłkarskiej złożonej z piłkarzy I ligi polskiej, patronuje m.in. PC World. Główną nagrodą w V edycji Piłkarzyków jest skuter Piaggio Zip50.

Piłkarzyki to menedżer piłkarski online, oparty o rzeczywiste statystyki polskiej ekstraklasy. Gracz na początku rozgrywki otrzymuje 28 wirtualnych mln złotych - dzięki temu może zbudować zespół marzeń (z uwzględnieniem limitów finansowych). Jego zadaniem jest założenie drużyny, kupienie 18 piłkarzy i wystawianie do każdej kolejki optymalnego składu. Właśnie ten skład zdobywa punkty dla drużyny w Piłkarzykach. Pozycja gracza zależy od wyników, jakie osiągną wybrani przez niego piłkarze w prawdziwych meczach ligowych. Wygrywa gracz, którego drużyna zdobędzie najwięcej punktów przez całą rundę wiosenną.

"Menedżer Piłkarski daje użytkownikom nieporównanie większe emocje od gier prowadzonych w wirtualnych światach. W Piłkarzykach sukces uzależniony jest od wiedzy, intuicji i szczęścia w przewidywaniu tego, co naprawdę zdarzy się na boiskach. Kibice próbują własnych sił w prowadzeniu drużyny. Gracze do tej pory średnio pasjonujący się piłką nożną mogą sprawdzić swoje zdolności taktyczne" tłumaczy Jarosław Śliżewski, szef Gazety Wyborczej on-line.

W najnowszej edycji gry znajdziemy sporo nowości - innowacjami są m.in. kompleksowy system pomocy dla nowych i średniozaawansowanych graczy oraz dział Wiadomości, w którym pojawiają się komentarze, zapowiedzi, analizy, itp.

Gra Piłkarzyki dostępna jest dla każdego, kto posiada bezpłatne konto w portalu Gazeta.pl. Dla zaawansowanych użytkowników przewidziano Piłkarzyki Plus - płatną wersję umożliwiającą dostęp do unikalnego w polskim internecie systemu statystyk ligowych z czterech ostatnich lat oraz zawierającą opcje, dzięki którym można zindywidualizować wygląd drużyny gracza. Pakiet zawiera także dostęp do poszerzonej bazy wiedzy na temat piłkarzy ligowych. Pakiet Piłkarzyki Plus dostępny jest dla osób, które łączą się z internetem przez numer dostępowy netGazeta lub uiszczą stosowną opłatę za pośrednictwem SMS, karty kredytowej lub przelewu Inteligo. Drugi płatny pakiet - Piłkarzyki Plus SMS - gwarantuje otrzymywanie wyników swojej drużyny na komórkę (koszt pakietu Piłkarzyki Plus wynosi 4,88 zł, a pakietu Piłkarzyki Plus SMS 10,98 zł)

Partnerami V edycji gry jest PC World oraz Euronet. Nagrodą główną jest skuter Piaggio Zip50 (ufundowany przez firmę Euro Moto Trade).

Więcej informacji:

http://www.gazeta.pl/pilkarzyki