Pierwszy polski kiosk internetowy z prasą codzienną

Od 1 lutego działa nowy kiosk z wydaniami cyfrowymi. Jak na razie w ofercie znajduje się jedynie Parkiet, ale dziś kolejny wydawca wchodzi w fazę testów.

Serwis zachwala swoją ofertę: wystarczy łącze internetowe aby codziennie czytać ulubione tytuły, do samego czytania nie jest potrzebne podłączenie do internetu, nie trzeba też wychodzić z domu po gazetę. Pobranie pełnego e-wydania trwa od 2 do 5 minut, a czytanie ułatwiają zbliżenia na artykułach, wykresach i zdjęciach, możliwość wyszukiwania tekstów.

Cyfrowa wersja tytułów prasowych w formacie PDF prezentuje jednak gazetę w takiej formie, jak w papierze, nie wykorzystując interaktywnych możliwości, jakie daje internet.

Serwis nie oferuje archiwalnych numerów Parkietu, jedynie te wydane po jego uruchomieniu. Według Tomasza Mroczka zastępcy dyrektora ds. informatycznych spółki, eGazety prowadzą rozmowy z kilkoma wydawcami zainteresowanymi udostępnieniem swoich tytułów w kiosku internetowym. Poprosiliśmy kilku wstępnie zainteresowanych wydawców o przesłanie nam kopii swoich tytułów w formacie PDF. My je optymalizujemy i umieszczamy w serwisie. Gdy format się spodoba, będziemy prowadzić dalsze rozmowy.

Cyfrową prenumeratą Parkietu zainteresowali się również pierwsi czytelnicy, jednak nasz rozmówca nie chciał powiedzieć ilu. Prenumerata miesięczna kosztuje 73 zł. Wykupując ją na okres 3 miesięcy czytelnicy mogą liczyć na rabat w wyskości 10%, przy prenumeracie półrocznej - 15%, rocznej - 30%.

Jak nam powiedział Tomasz Mroczek, eGazety.pl są spółka zależną od Parkiet Media S.A., wydawcy Parkietu.