Pierwsze oficjalne informacje na temat IE7

W oficjalnym blogu IE7 na stronach Microsoftu pojawiły się pierwsze informacje na temat nowych funkcji najczęściej wykorzystywanej na świecie przeglądarki - Internet Explorera. Podstawowe zmiany mają dotyczyć poprawy kompatybilności z CSS-ami i plikami PNG.

Internet Explorer 6.0 zasadnie uważany jest za przeglądarkę raczej przestarzałą. Choć Microsoft jest członkiem World Wide Web Consortium (W3C) - organu wyznaczającego standardy obowiązujące w Internecie - zespół rozwijający IE opanowała dziwna niemoc, w związku z którą przeglądarka nie realizuje większości zaleceń swojej macierzystej firmy i W3C.

Jedną z największych bolączek twórców stron WWW jest szczątkowa obsługa arkuszy stylów i przezroczystości w plikach PNG w przeglądarce Microsoftu. Sprawia to, że nierzadko webmasterzy muszą modyfikować poprawne strony - tak, by właściwie wyświetlały się w MSIE. Z pewnością nikt projektujący strony WWW nie zawracałby sobie głowy Internet Explorerem, gdyby nie pewien szkopuł: wbudowana w Windows przeglądarka jest najczęściej wykorzystywanym programem do surfowania w Sieci.

Oprócz poprawionej kompatybilności z CSS-ami i poprawnej obsługi kanału alpha w plikach PNG oczekuje się również, że w nowej wersji Internet Explorera nacisk zostanie położony na kwestię bezpieczeństwa. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w tekście "Internet Explorer 7.0 - pierwsze konkrety".