Pierwsza edycja konferencji Domain Meeting

Czy już wkrótce przeglądarki będą wyświetlały nam w paskach adresowych takie nazwy domen jak bmw.car czy football.sport? Podczas 41. spotkania ICANN w Singapurze przegłosowano otwarcie przestrzeni nazw domen najwyższego poziomu, otwierając drogę do uruchomienia przynajmniej 300, a może i 1000 nowych rozszerzeń gTLD. Czy oznacza to koniec rejestrów narodowych? Czy zamiast kupowania domen z końcówką .pl będziemy przychylniej patrzyli na nazwy takie jak .sex, .travel czy .warsaw?

Na te i inne pytanie odpowie Steve Gobin z ICANN oraz inni goście pierwszej edycji konferencji Domain Meeting. Odbędzie się ona 22 września 2011 w Warszawie. W założeniach ma to być cykliczne spotkanie rodzimych przedstawicieli branży "domenowej" oraz małych i średnich firm w Polsce. Jego celem jest promocja innowacyjnych rozwiązań na tym rynku i sposobów ich wykorzystania w biznesie. Podczas spotkania prezentację będzie miał Steve Gobin z europejskiego oddziału ICANN.

"ICANN to jedna z najważniejszych organizacji zajmujących się regulowaniem domenowego świata. Obecność jej przedstawiciela w Polsce podczas konferencji Domain Meeting to szansa na pozyskanie unikatowych informacji, a także nawiązanie kontaktów biznesowych. Nie wyobrażam sobie, żeby przedsiębiorcy z rynku domenowego ominęli taką okazję" - przekonuje Dariusz Nawojczyk, redaktor naczelny Webhosting.pl i organizator spotkania Domain Meeting.

Podczas konferencji zostaną poprowadzone m.in. dwie sesje ściśle praktyczne. Pierwsza z nich będzie przeznaczona dla przedsiębiorców, którzy chcą wykorzystać potencjał, jaki drzemie w domenie jako marce. Prelegenci pokażą, jak budować wartość firmy z wykorzystaniem domeny i jak pozyskiwać domeny w świetle obowiązujących przepisów prawnych. Druga, równoległa sesja będzie przeznaczona dla inwestorów domenowych. Tutaj prelegenci skupią się na kwestii skuteczności działań handlowych na rynku wtórnym, powiększaniu wartości domeny oraz kwestiach podatkowych.

Więcej informacji na stronie konferencji Domain Meeting.