Pięć urządzeń, które zabiła komórka. Co następne?

W serwisie Wired.com pojawił się ciekawy artykuł, w którym autor wymienia pięć urządzeń, które zostały wykluczone z rynku z powodu rosnącej w tempie geometrycznym funkcjonalności telefonów komórkowych. Jesteście ciekawi, które gadżety zostały zniszczone przez komórki? Macie własne pomysły związane z tym tematem?

Charlie Sorrel w swoim wpisie na serwisie Wired.com wymienił pięć urządzeń, które zostały wykluczone z rynku z powodów rosnącej funkcjonalności telefonów komórkowych. Poniżej prezentujemy wskazany spis urządzeń wraz z kilkoma słowami komentarza autora oraz własnym.

PDA

PDA służyło jako elektroniczny kalendarz, książka adresowa i notatnik. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy - który telefon obecnie nie posiada takich cech?

Aparat oraz kamera (w oryginalnym artykule jedynie aparat)

Choć daleko jeszcze do zabicia profesjonalnych aparatów i kamer przez te wbudowane w telefonach komórkowych, to jednak coraz więcej osób ogranicza swoją przygodę z fotografią czy kręceniem filmów jedynie do posiadanego urządzenia mobilnego.

Dzięki komórce aparat i kamera są zawsze w kieszeni i można uchwycić nimi wydarzenia rozgrywające się tuż obok nas. Również droga publikacji stał się bardzo krótka - wystarczy kabel, darmowe oprogramowanie i internet.

Ciekawostką jest również to, że coraz większą popularność zyskują filmy profesjonalne nagrane tą drogą.

UMPC

Mini komputery, które miały stanowić pewien bufor pomiędzy palmtopami a notebookami. Niestety, nie udało się. Obecnie smartfony nowej generacji, takie jak Apple iPhone czy Android G1 posiadają już większość funkcji UMPC, do tego mają jeszcze własne unikatowe cechy. Jeśli zaś komuś będzie wciąż mało, raczej zdecyduje się nad netbooka.

Telefon stacjonarny

Czy ktoś z Was posiada jeszcze w domu zwykły telefon stacjonarny za pomocą którego kontaktuje się ze znajomymi? Jeśli tak, to z chęcią wysłuchamy argumentów, które przemawiają za takim rozwiązaniem...

Odtwarzacz MP3

Autor wskazuje, że niemal wszystkie nowoczesne telefony są standardowo wyposażone w odtwarzacz MP3. Prognozuje również, że w dalszej perspektywie z rynku znikną nawet iPody, które zostaną w całości zastąpione przez iPhone'a.

Następny będzie Notebook

Wedlug autora w następnej kolejności po wymienionej piątce będą notebooki, które już teraz nie oferują wiele więcej niż najnowsze smartfony. Do tego mają ogromne problemy z zasilaniem.

Słowo na koniec

Trzeba przyznać, że w artykule znalazło się całkiem sporo ciekawych argumentów, które faktycznie mogą sprawić, że czytelnik uwierzy w wizję przyszłości zdominowanej przez telefony. Idąc rozumowaniem autora, wkrótce z rynku musiałyby zniknąć również takie urządzenia jak PSP, NDS, TV (mobilna telewizja) i wiele innych. Warto również przypomnieć sobie stare powiedzenie: "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego". Pytanie tylko - czy w tym wypadku to prawda?

Zobacz również:

Recenzja: czy warto kupić iPhone 3G? Wady i zalety najmłodszego dziecka Apple

HTC Touch Diamond a iPhone 3G - wrażenia, zdjęcia, wady i zalety urządzenia HTC