Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Pięć lat Twittera - imponujące statystyki

Twitter w marcu obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji przedstawił zestaw statystyk dotyczących swojego rozwoju. Pochwalił się, że każdego tygodnia w serwisie pojawia się miliard "tweetów", a codziennie powstaje 460 000 kont.

Pierwszy tweet pojawił się 21 marca 2006 roku. Wygenerowanie kolejnego miliarda tweetów zajęło użytkownikom serwisu 3 lata. Teraz taka liczba uzyskiwana jest każdego tygodnia. Od marca 2010, liczba codziennie wysyłanych wiadomości wzrosła z 50 mln do 140 mln dziennie.

Obecnie, każdego dnia powstaje 460 000 kont, a liczba użytkowników mobilnych zwiększyła się w ciągu roku o 182 procent. Twitter ma ciągle duże możliwości rozwoju. W grudniu zeszłego roku Centrum Badawcze Pew podało, że używa go 8 procent mieszkańców USA.

Konflikt z deweloperami zewnętrznymi

Twitter pozostaje w konflikcie z deweloperami aplikacji klienckich. Przez ostatni rok, dodawał natywne funkcje, konkurencyjne do stworzonych przez deweloperów zewnętrznych. Prowadzi to do napięcia i skarg z ich strony.

Serwis ogłosił, że nie chce, by deweloperzy tworzyli aplikacje klienckie replikujące jego funkcje i ostrzega, że zaostrzy egzekwowanie przepisów. Twitter mówi, że jego celem jest spójność i wysoka jakość.

Deweloperzy uważają jednak, że serwis chce się pozbyć aplikacji klienckich umożliwiających tweetowanie bez użycia przeglądarki, by nie osłabiać ruchu na stronie, który wpływa na wysokość przychodów z reklam.