Pięć lat Twittera - imponujące statystyki

Twitter w marcu obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji przedstawił zestaw statystyk dotyczących swojego rozwoju. Pochwalił się, że każdego tygodnia w serwisie pojawia się miliard "tweetów", a codziennie powstaje 460 000 kont.

Pierwszy tweet pojawił się 21 marca 2006 roku. Wygenerowanie kolejnego miliarda tweetów zajęło użytkownikom serwisu 3 lata. Teraz taka liczba uzyskiwana jest każdego tygodnia. Od marca 2010, liczba codziennie wysyłanych wiadomości wzrosła z 50 mln do 140 mln dziennie.

Obecnie, każdego dnia powstaje 460 000 kont, a liczba użytkowników mobilnych zwiększyła się w ciągu roku o 182 procent. Twitter ma ciągle duże możliwości rozwoju. W grudniu zeszłego roku Centrum Badawcze Pew podało, że używa go 8 procent mieszkańców USA.

Konflikt z deweloperami zewnętrznymi

Twitter pozostaje w konflikcie z deweloperami aplikacji klienckich. Przez ostatni rok, dodawał natywne funkcje, konkurencyjne do stworzonych przez deweloperów zewnętrznych. Prowadzi to do napięcia i skarg z ich strony.

Serwis ogłosił, że nie chce, by deweloperzy tworzyli aplikacje klienckie replikujące jego funkcje i ostrzega, że zaostrzy egzekwowanie przepisów. Twitter mówi, że jego celem jest spójność i wysoka jakość.

Deweloperzy uważają jednak, że serwis chce się pozbyć aplikacji klienckich umożliwiających tweetowanie bez użycia przeglądarki, by nie osłabiać ruchu na stronie, który wpływa na wysokość przychodów z reklam.