Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Picasa - prezent od Google

Firma Google udostępniła nieodpłatnie najnowszą wersję - 1.6 - przeglądarki i edytora plików graficznych Picasa. Program dopiero od niedawna firmowany jest przez Google - tydzień temu jego producent, firma Lifescape, została przejęte przez operatora popularnej wyszukiwarki.

Picasa 1.6

Picasa 1.6 to przeglądarka grafiki, która po zainstalowaniu w systemie wyszukuje pliki graficzne na dysku (cyklicznie dokonywana jest również aktualizacji bazy fotografii). Program wyposażono w zaawansowane opcje wydruku i prezentacji fotografii oraz podstawowe narzędzia edycyjne. Aplikacja jest zgodna z systemami Windows. Szerszy opis funkcjonalności programu można znaleźć tutaj

Google zamierza intensywnie promować swój najnowszy nabytek - odnośnik do strony, z której nieodpłatnie można pobrać Picasa 1.6 został umieszczony na stronie głównej wyszukiwarki (na razie tylko jej angielskiej wersji). Nowością jest fakt, że program stał się darmowy - przed przejęciem Lifescape przez Google za Picasa trzeba było zapłacić 29 USD.

Przejmując Lifescape firma Google stała się również właścicielem opartego o sieć P2P systemy Hello, umożliwiającego fotoamatorom z całego świata łatwe wymienianie się zdjęciami. Nie wiadomo jednak na razie, czy usługa ta zostanie włączona do oferty Google.

Więcej informacji oraz plik do pobrania:

http://www.picasa.com/google/