Piątkowy przegląd prasy

Fiskus poluje na aukcjonariuszy Allegro. Udana transakcja MCI. Vivendi Universal wraca do gry. Technologicznie przegrywamy ze Słowacją, Czechami, Węgrami, Estonią Rozpoczęły się targi CeBIT. Już za trzy lata możliwe jest wprowadzenie w Polsce jednolitej stawki PIT, CIT i VAT.

GAZETA WYBORCZA

Fiskus poluje na aukcjonariuszy Allegro

Na miliony Polaków handlujących w internecie padł blady strach. Do ich kieszeni chce się dobierać urząd skarbowy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2595615.html

Vivendi Universal wraca do gry

Francuski koncern medialno-telekomunikacyjny po raz pierwszy od czterech lat zakończył rok na plusie.

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2595110.html

Rozpoczęły się targi komputerowe CeBIT

W niemieckim Hanowerze rozpoczęły się w czwartek największe na świecie targi komputerowe CeBIT. Bierze w nich w tym roku udział 6,27 tys. wystawców

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,34912,2595241.html

RZECZPOSPOLITA

Technologicznie przegrywamy ze Słowacją, Czechami, Węgrami, Estonią

Większość państw świata wykorzystuje dużo lepiej nowoczesne technologie niż Polska. Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego nasz kraj z 47. pozycji spadł na 72. w grupie ponad 100 krajów, których potencjał technologiczny został oceniony.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050311/ekonomia/ekonomia_a_2.html

Gronicki chce obniżyć podatki

Już za trzy lata możliwe jest wprowadzenie w Polsce jednolitej stawki PIT, CIT i VAT na poziomie 18 proc. - uważa minister finansów. Stopniowe ograniczanie wydatków państwa, duże zmiany w systemie podatkowym oraz zasadnicza reforma sposobu zarządzania finansami publicznymi to główne elementy programu opracowanego w resorcie finansów.

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050311/ekonomia/ekonomia_a_3.html

GAZETA PRAWNA

Dobry adres: Polska

Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej liczba zleceń na raporty handlowe o firmach z zagranicy wzrosła o 21 proc. Aż o 78 proc. wzrosło natomiast zapotrzebowanie na informacje gospodarcze o polskich przedsiębiorstwach - wynika z danych Coface Intercredit. Polacy najczęściej sprawdzają firmy z Niemiec. Kolejne miejsca zajmują przedsiębiorstwa czeskie, brytyjskie i francuskie.Ciągle jednak praktyka sprawdzania potencjalnego kontrahenta w wywiadowni jest w naszym kraju mało rozpowszechniona.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1415&dok=1415.28.3.2.9.2.0.1.htm

Udana transakcja MCI

Na zniżkującym rynku w czwartek wyróżniła się spółka MCI Management, której kurs zyskał ponad 7 proc., kończąc sesję na najwyższym poziomie w tym roku. Inwestorzy kupowali akcje tej firmy, reagując na informację o zyskownej sprzedaży pakietu walorów jednej z firm portfelowych.

http://www.gazetaprawna.pl/dzialy/28.html?numer=1415&dok=1415.28.516.2.12.3.0.1.htm

Aktualności z targów CeBIT:

http://www.computerworld.pl/cebit/default.asp