Piątkowy przegląd prasy

Netia nie kupi Tel-Energo, ale może wziąć udział w podniesieniu kapitału tej spółki. Emax zakłada wciąż, że grupa w tym roku będzie miała 10,7 mln zł zysku. Dług Grupy ITI spadł o 42,5 mln USD.

GAZETA WYBORCZA

Spłycanie rynku

Kto pierwszy połączy swoje wytwórnie płytowe: Bertelsmann i Sony czy EMI i Warner. Zwycięzca może być tylko jeden. (s. 25)

PULS BIZNESU

PSE będą rozmawiać z Netią

Netia nie kupi Tel-Energo, gdyż wycenia ją na poniżej 600 mln zł. Strony nie kończą jednak rozmów. Netia może wziąć udział w podniesieniu kapitału tej spółki. (s. 5)

Emax podtrzymuje prognozy

Mimo że po trzech kwartałach Emax zarobił tylko 0,22 mln zł, jej zarząd twierdzi, że wywiąże się z prognoz. Plany zakładają, że grupa w tym roku będzie miała 10,7 mln zł zysku netto (s. 12)

PARKIET

Prokom ma kontrakty z TP

Prokom podpisał kolejną umowę generalną z Telekomunikacją Polską. Jej wartość to 30 mln zł. Kontrakt na 44 mln zł podpisał z TP także Optix – społka-córka Prokomu. (s. 3)

Dług Grupy ITI spadł o 42,5 mln USD

We wtorek po kilku miesiącach negocjacji, ITI Holdings BRE Bank i Zbigniew Jakubas podpisali umowę o restrukturyzacji 109,55 mln USD długu medialnego koncernu. (s. 6)