Piątkowy przegląd prasy

Eolas kontra Microsoft. Dziś PZU rozpoczyna z Prokomem i CSC kolejną turę negocjacji umowy na system informatyczny. ComputerLand walczy o kontrakty o łącznej wartości 20 mln zł. Giganci sprzedają coraz więcej komórek. Czy powraca internetowa gorączka ?

GAZETA WYBORCZA

Zatrzymać Explorera

Firma Eolas Technologies zwróciła się do amerykańskiego sądu o zakazanie Microsoftowi dystrybucji przeglądarki Internet Explorer. Eolas zarzuca gigantowi z Redmond łamanie praw patentowych. (s. 33)

PULS BIZNESU

Prokom siada do stołu z PZU

Dziś mają ruszyć negocjacje o ostatecznym kształcie umowy na nowy system dla PZU. Towarzystwo dało w sierpniu wyłączność konsorcjum amerykańskiego CSC i Prokomu. Wstępna oferta tych firm była wyceniona na blisko 400 mln zł. (s. 7)

PARKIET

CL walczy o kontrakty

ComputerLand jest bliski podpisania kontraktu z PFRON o wartości ponad 11 mln zł. Ubiega się także o umowę z Agencją Rynku Rolnego. W tym przypadku faworytem jest Comarch, który został już wybrany do realizacji wdrożenia. CL złożył protest w tej sprawie. (s. 6)

Nokia kontroluje połowę rynku

Nokia, Siemens i Motorola sprzedają coraz więcej komórek w Europie Zachodniej i zwiększają swój udział w rynku. Sam rynek staje się zaś coraz obszerniejszy – w pierwszym półroczu wzrósł o 13 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. (s. 9)

Akcje eBay blisko rekordu

Kurs akcji eBay, najbardziej znanego na świecie portalu aukcyjnego, zbliżył się wczoraj do historycznego maksimum osiągniętego wiosną 2000 r. w szczycie tzw. gorączki internetowej na giełdach. (s. 10)