Piątkowy przegląd prasy

Comp Rzeszów zrealizuje wart 35 mln zł projekt systemu informatycznego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Vivendi sprzeda aktywa wysokości 7 mld EUR. W kontaktach na odległość z rodziną i przyjaciółmi większość Amerykanów sięga po telefon, ale już do załatwiania spraw zawodowych zdecydowanie najlepszy jest e-mail.

Puls Biznesu

Comp zbuduje system dla BGK

Comp Rzeszów zrealizuje wart 35 mln zł projekt systemu informatycznego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wybór Compa na dostawcę systemu jest dość niespodziewany – większość obserwatorów spodziewała się, że projekt realizował będzie Wonlok. (s. 5)

Vivendi sprzeda aktywa wysokości 7 mld EUR

Vivendi Universal prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży amerykańskich studiów filmowych i telewizyjnych, parków rozrywki i telewizji kablowych. Szef spółki, Jean-Rene Fourtou, zapowiada, że wyprzedaż aktywów ma jej przynieść w tym roku 7 mld EUR. Fourtou zapowiedział również, że przyszłość Vivendi będzie ściśle związana z telekomunikacją. (s. 9)

Kwiecień był miesiącem spółek technologicznych

Choć kwiecień nie należał do najlepszych miesięcy na giełdzie, to na uwagę zasługuje gremialna poprawa wyceny akcji spółek technologicznych. Najlepsi z tej branży poprawili wyniki o 75%. (s. 18)

Gazeta Wyborcza

Bliskie kontakty trzeciego stopnia

W kontaktach na odległość z rodziną i przyjaciółmi większość Amerykanów sięga po telefon, ale już do załatwiania spraw zawodowych zdecydowanie najlepszy jest e-mail – wynika z badania przeprowadzonego wspólnie przez AOL oraz firmę RoperASW. (s. 30)