Piątkowy przegląd prasy

Na 23 kwietnia Telekomunikacja Polska wyznaczyła termin złożenia ostatecznych ofert na zakup sieci swoich telewizji kablowych. Największy producent telefonów komórkowych na świecie, fińska Nokia, odnotował spadek zysków i sprzedaży w pierwszym kwartale 2003 r. Tele2, działający w Polsce szwedzki teleoperator, złożył w sądzie rejonowym w Warszawie pozew przeciwko Telekomunikacji Polskiej.

Puls Biznesu

TP SA szybko odda kablówki

Na 23 kwietnia Telekomunikacja Polska wyznaczyła termin złożenia ostatecznych ofert na zakup sieci swoich telewizji kablowych, które utrzymuje w 9 miastach. O przejęcie aktywów wartych 50 mln zł zabiegają najwięksi operatorzy kablówek oraz fundusze venture capital. (s. 5)

Tele2 pozywa TP SA do sądu

Tele2, działający w Polsce szwedzki teleoperator, złożył w sądzie rejonowym w Warszawie pozew przeciwko Telekomunikacji Polskiej, w którym domaga się zaniechania działań stanowiących czyn nieuczciwej konkurencji oraz odszkodowanie z tego tytułu. (s. 10)

Gazeta Wyborcza

Podbijanie cen na aukcji

Internetowy serwis aukcyjny Allegro.pl – potentat na polskim rynku e-licytacji – wprowadził zaskakująco duże podwyżki cen za swoje usługi. W dodatku skrócono maksymalny czas trwania aukcji z 21 do 14 dni – oferty aukcyjne są więc pokazywane krócej. (s. 26)

Nokia – zysk, ale nieco mniejszy

Największy producent telefonów komórkowych na świecie, fińska Nokia, odnotował spadek zysków i sprzedaży w pierwszym kwartale 2003 r. Mimo to, kurs jej akcji na giełdzie w Helsinkach wzrósł o prawie 5%. (s. 26)

Klik passe

Reklama internetowa nie tylko zachęca do odwiedzania witryn. Może też wykreować wizerunek produktu – twierdzi sieć reklamowa Ad.net i oferuje specjalny program monitoringu. (s. 27)

Parkiet

SAP potroił zysk

Największy na świecie producent oprogramowania dla firm, niemiecki SAP, prawie trzykrotnie zwiększył zysk w I kwartale br. Spółka znacznie obniżyła bowiem koszty i odebrała część kurczącego się rynku amerykańskiego konkurentom. (s. 15)