Piątkowy przegląd prasy

Prokom i Computerland mają apetyt na 700 mln zł, które TP SA przeznaczy na informatykę. Wydawnictwo Helion zamierza uzyskać 3,8 mln zł ze sprzedaży w wirtualnej księgarni. Cesky Telecom planuje inwestycje w Polsce i na Węgrzech – analitycy wysoko oceniają jego szanse.

GAZETA WYBORCZA

Witryny z profilu

Firma I-Metria rozpoczęła badanie Prawdziwy profil, które dostarczy danych o widowni mniejszych witryn internetowych w Polsce. Badanie jest efektem współpracy I-Metrii z trzema internetowymi sieciami reklamowymi (s. 27)

PULS BIZNESU

TP SA zainwestuje w IT 700 mln zł

Na 700 mln zł szacuje swe wydatki na informatykę w 2003 r. TP SA. Operator planuje realizację kilku strategicznych projektów, które poprawić mają jego konkurencyjność. Duże szanse na ich wdrożenia mają Prokom i Computerland. (s. 3)

Helion stawia na Internet

Gliwickie wydawnictwo Helion zamierza w 2003 roku uzyskać 3,8 mln zł ze sprzedaży przez Internet. Mimo utrzymującej się gorszej koniunktury w branży informatycznej, łączny nakład książek ma się zwiększyć do poziomu 590 tys. egzemplarzy. W roku minionym, w porównaniu z rokiem 2001, udział księgarni internetowej w całkowitym obrocie wydawnictwa zwiększył się o niemal 2% do poziomu 20,7%. (s. 11)

Cesky Telecom zawita w Polsce

Cesky Telecom otrzymał licencję na świadczenie usług telekomunikacyjnych w Słowacji. To pierwszy wśród operatorów z krajów kandydujących do UE, który wyszedł poza swoje granice. Jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie działalności w Polsce i na Węgrzech. Analitycy wysoko oceniają jego szanse w naszym kraju. (s. 12)

PARKIET

Część spółek IT pokazała dobre wyniki

Pomimo złej koniunktury w branży informatycznej w ubiegłym roku, część spółek pozytywnie zaskoczyła inwestorów wynikami. Na uwagę zasługują zwłaszcza: , Ster-Projekt, Emax i ComArch. (s. 4)