Piątkowy przegląd prasy

Wydanie internetowe "Gazety Prawnej" ma 2,6 tys. czytelników i przynosi wydawcy kilkaset tysięcy złotych rocznie. Kilkadziesiąt milionów dolarów wyda TP na ujednolicenie systemu billingowego i uruchomienie 32 telefonicznych call center. ComputerLand chce być liderem na rynku usług informatycznych dla banków. BRE Bank pozbył się ponad 3,2 mln akcji Szeptela.

GAZETA WYBORCZA

Zwabieni e-mailem

Wydanie internetowe "Gazety Prawnej" ma 2,6 tys. czytelników, którzy płacą za korzystanie z periodyku w sieci. Oznacza to, że jej wydawca - spółka Infor – zarabia w ten sposób kilkaset tysięcy złotych rocznie.

PULS BIZNESU

ComArch może zarobić na policji ponad 40 mln zł

Giełdowy kończy wdrażanie systemu wspomagania dowodzenia w małopolskiej policji. Wartość systemu wyceniono na 40 mln zł. (s. 10)

Jak wiedzieć wszystko

Rozmowa z nadinsp. Zbigniewem Chwalińskim, zastępcą komendanta głównego policji, na temat wdrożonego niedawno systemu Krajowego Centrum Informacji Kryminalnej (KCIK).

PARKIET

ComputerLand spodziewa się tłustych lat

Wzrost obrotów i zysków to plan ComputerLandu na bieżący rok i najbliższe lata. Spółka chce być liderem na rynku usług dla sektora bankowego. (s. 3)

Telekomunikacja Polska uruchomi 32 call center

Kilkadziesiąt milionów dolarów będzie kosztować TP przejście na jednolity system naliczania opłat i stworzenie 32 telefonicznych centrów obsługi klienta. Spółka zamierza je uruchomić do końca br. (s. 4)

BRE prawie bez Szeptela

Ponad 3,2 mln akcji Szeptela sprzedał w ostatnich dniach BRE Bank. Jego udział w spółce jest już tylko symboliczny. Nie wiadomo kto odebrał od inwestora gigantyczną podaż papierów. (s. 4)

RZECZPOSPOLITA

Mniej pomyłek niż oczekiwano

Telekomunikacja Polska jest zdania, że tylko trzy rodzaje błędów występujących w listopadowych fakturach, jakie otrzymali warszawiacy, to wynik pomyłek przy przenoszeniu danych z systemu billingowego Tytan do systemu Serat 2. TP ocenia, że w sumie błędy związane z przenoszeniem danych mogą wystąpić na nie więcej niż 12 tys. z 1,3 mln faktur. (str. B 4)

Inny partner dla banków

Przejmowana w całości za 37,7 mln zł przez ComputerLand poznańska spółka Polsoft będzie nadal funkcjonować na rynku jako oddzielny podmiot. Przejęcie zwiększa nie tylko o 11 mln zł, wynoszący dotychczas 130 mln zł, tegoroczny portfel zamówień ComputerLandu, ale przede wszystkim potencjał w dziedzinie informatyki bankowej, która jest obecnie źródłem ponad 50% przychodów warszawskiej spółki. (s. B 4)